14:48 07 دسامبر 2019
پوتین، پیش نویس سند استقرار نیروی هوایی روسیه در حمیمیم سوریه را به دوما فرستاد

دفع حمله هواپیماهای بدون سرنشین به پایگاه حمیمیم

© Sputnik / Maksim Blinov
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 92

سیستم کنترل پایگاه هوایی حمیمیم چند پهپاد که از جهت شمال غربی به پایگاه نزدیک می شدند را منهدم نمود.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه گزارش داد که نیروهای روسی در نزدیکی پایگاه هوایی روسیه در سوریه،دو هواپیمای بدون سرنشین تروریست را منهدم کرد. 

انهدام 6 پهپادها در حمیمیم
© Sputnik / Vitaly Podvitski

در این گزارش امده است که هواپیما هایی که از جهت شمال به غرب نزدیک می شدند، به پایگاه روسیه در سوریه نزدیک شدند. سیستم های پدافند هوایی روسیه با وجود اینکه در حین پرواز بودند، حمله را با موفقیت دفع کردند. پایگاه حمیمیم بدون آسیب و خسارت مادی ، طبق برنامه ریزی پیشین کار می کند.

پیش از این در خبرها آمده بود که بر اساس خبر های قبلی و بیانیه وزارت دفاع روسیه در 11 اوت حدود ساعت 21:40 به وقت تهران سیستم کنترل پایگاه هوایی حمیمیم شش پهپاد که از جهت شمال غربی به پایگاه نزدیک می شدند را منهدم نمود.

درگیری مسلحانه در سوریه از ماه مارس 2011 تا به حال ادامه دارد. طبق آمار سازمان ملل طی این مدت بیش از هزاران نفر کشته شده اند. مذاکرات برای حل و فصل این درگیری در آستانه و ژنو صورت می گیرد. آمریکا از سال 2014 در حال اجرای عملیات علیه  گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی (داعش) در خاک سوریه بدون موافقت مقامات این کشور است. روسیه نیز از سپتامبر 2015 در حال اجرای عملیات علیه داعش در سوریه اما با موافقت دمشق است.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک