20:14 11 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
3224

وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با فرانس پرس اظهار نمود که مکرون هفته گذشته پیشنهاداتی را به رئیس‌جمهور روحانی ارائه کرده بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پس از دیدار با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه، در مصاحبه‌ باخبرگزاری فرانسه اعلام کرد پیشنهادهای ماکرون درباره برجام در مسیر درستی پیش می‌رود. 

ظریف در این خصوص گفت: "مکرون هفته گذشته پیشنهاداتی را به رئیس‌جمهور روحانی ارائه کرده بود. ما معتقدیم آنها [فرانسه و دیگر طرف‌های اروپایی برجام] در مسیر درستی حرکت می‌کنند؛ هرچند ما هنوز به جایی که باید نرسیده‌ایم".

وی درباره دیدارش با رئیس‌جمهور فرانسه در خصوص گفتگوی اخیرش با مکرون افزود: " اکنون مکرون قرار است با طرف‌های اروپایی و دیگر طرف‌ها صحبت کند تا ببینیم که از اینجا می‌توانیم به کجا برسیم".

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه اظهار داشت: "ما به دنبال یافتن راههایی برای اروپایی‌ها هستیم که بتوانند به تعهدات برجامی خود عمل کنند تا ما هم بتوانیم اقداماتی که انجام داده‌ایم را به عقب بازگردانیم. به نظر من آمریکا همه کارت‌ها را در اختیار ندارد. اگر جامعه بین‌الملل تصمیم بگیرند که توافق هسته‌ای را حفظ کنند، قادر خواهند بود اقدامات لازم برای حفظ آن را انجام دهند".

گفتنی است، ظریف پس از دیدار با مکرون در توئیتر نوشت: "علی‌رغم تلاش‌های آمریکا برای تخریب دموکراسی امروز با رئیس‌جمهور فرانسه، امانوئل ماکرون و ژان ایو لوردیان در پاریس دیدار کردم".

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک