20:33 16 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 821

جفری لی هریگیان ، اعلام نمود که نیروهای هوایی امریکا تابستان امسال در اروپا، تمرینات خود را با جدیدترین جنگنده های F-35 در کشورهای حوزه بالتیک انجام خواهد داد

به گزارش اسپوتنیک، جفری لی هریگیان فرمانده نیروی هوایی آمریكا می گوید که جنگنده های F-35  متعلق به نیروهای هوایی امریکا مستقر در اروپا، تاکتیکی جنگی بهتری خواهند یافت. 

بریتانیا  فرماندهی ائتلاف دریایی آمریکایی در خلیج فارس بر عهده‌ گرفت
© AP Photo / Mass Communication Specialist 1st Class Blake Midnight/U.S. Navy

اکهید مارتین اِف-۳۵ لایتنینگ ۲ پس از اِف-۲۲ پیشرفته‌ترین هواپیمای جنگنده حال حاضر در جهان، که هواپیمای جنگنده چندمنظوره نسل پنجم است با یکدیگر همکاری خواهند داشت. در این راستا برخی جنگنده های آمریکا به منطقه بالتیک و لهستان ارسال شده است. 

جفری لی هریگیان می افزاید: «تمرین F-35 شامل دو بخش است، تمرین مشترک چند ملیتی پدافند هوایی و دفاع موشکی، با حضور امریکا، ایتالیا، کرواسی و اسلوونی بزرگ می شود. این تمرینات برای اولین بار برای ما این امکان این را فراهم می کند  تا در اروپا از یک پدافند هوایی و موشکی جامع استفاده کنیم و این یک موفقیت بزرگ است.»  

همچنین او در خصوص بخش دوم عملیات  گفت: «در عملیات دوم از جنگنده ها F-15E و F-35 از پایگاه شپانگدالم استفاده خواهد شد، در این عملیات کشورهای آلمان، پولند، استونی، لتونی و لیتوانی اشتراک خواهند داشت.»

گفتنی است، ارزش هر جنگنده اِف-۳۵ بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک