01:41 28 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
1324

مقامات ایرانی در عرصه بین المللی، رفتار درستی ندارند؛ باید مراقب باشید.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، در جلسه کاخ سفید با امیر قطر شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی اعلام نمود که ایران رفتار غلطی دارد، باید مراقب باشد. 
در این میان، روزنامه نگاران از رئیس جمهور آمریکا خواستند تا در مورد تصمیم تهران برای غنی سازی اورانیوم اظهار نظر نماید. رئیس جمهور آمریكا در پاسخ گفت: "ما خواهیم دید كه برای ایران چه اتفاقی می افتد. ایران در حال انجام بسیاری از اشتباهات است و بهتر است كه بسیار مراقب باشیم."
در ماه های اخیر تنش ها میان ایران و آمریکا به طور قابل توجهی افزایش یافته است و مقامات آمریکا علاوه بر تشدید تحریم ها علیه ایران، تحریم های شدیدی را نیز علیه بخش های کلیدی اقتصاد این کشور اعمال کرد. واشنگتن هدف خود از اعمال این تحریم ها را تغییر رفتار جمهوری اسلامی اعلام می کند. آمریکا به وسیله تحریم های ثانویه، خریداران نفت ایران را مجبور به توقف خرید نفت از این کشور کرد. واشنگتن همچنین سپاه پاسداران ایران را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد و ایران نیز در پاسخ به این اقدام سنتکام را سازمان تروریستی اعلام کرد و دولت آمریکا را دولت حامی تروریست خواند.. تهران اعلام کرد که روند غنی‌سازی اورانیوم را در سطحی بالاتر از 3.67٪ (سطح پیش بینی شده در برجام) آغاز می‌کند.

 

مرتبط:

ظریف برجام را بهترین توافق نامید
احتمال افزایش غنی سازی در گام سوم کاهش تعهدات ایران به برجام
فرانسه: مکانیسم ماشه توافق برجام فعال نخواهد شد
مهلت 60 روزه ایران به کشورهای عضو برجام برای برداشت گام سوم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک