00:12 12 اوت 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
جنگ نفتکش ها (113)
1383

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران به توقیف یک کشتی نفتکش ایرانی توسط دولت بریتانیا واکنش نشان داد.

​به گزارش اسپوتنیک، رضایی در یک پیام  توئیتری نوشت: انقلاب اسلامی در طول تاریخ چهل‌ساله خود، در هیچ معرکه‌ای آغازگر تنش نبوده، اما در پاسخ به زورگویان و گردنکشان، تعلل نکرده و تردید به دل راه نداده است. انگلیس اگر نفتکش ایرانی را رفع توقیف نکند، وظیفه دستگاه‌های مسئول، اقدام متقابل و توقیف یک نفتکش انگلیسی است.

دیروز اطلاع حاصل شد که مقامات جبل الطارق، سرزمین متعلق به بریتانیا ابرنفتکش حامل نفت خام برای سوریه را توقیف کرده اند. فابیان پیکاردو، وزیر اعظم جبل الطارق گفت این عملیات مشترک نهاد های انتظامی محلی و تفنگداران دریایی بریتانیا بود که به دنبال دریافت اطلاعات مدلل از سوی دولت جبل الطارق در اینباره صورت گرفت که نفتکش Grace 1 تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه را نقض کرده است. بر اساس این اطلاعات نفتکش Grace 1 حامل نفت خام برای پالایشگاه بانیاس در سوریه بوده است. نفتکش ایرانی طبق درخواست امریکا توقیف شده است.

وزارت خارجه ایران در رابطه با توقیف نفتکش ایرانی اعتراض شدید خود را به سفیر بریتانیا در تهران ابلاغ کرده است. عباس موسوی ، سخنگوی وزارت خارجه ایران پیشتر اعلام کرده تهران توقیف نفتکش ایرانی را غیر قابل قبول می داند چون بر اساس تحریم های اتحادیه اروپا و نه تصمیمات سازمان ملل انجام شده است.

موضوع:
جنگ نفتکش ها (113)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک