13:32 16 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
21159

آسوشیتد پرس خبر از انتقال جنگنده های اف22 آمریکا به قطر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آسوشیتد پرس، ایالات متحده به دلیل وخامت روابط با ایران، جنگنده های F-22 را به قطر ارسال نمود. به نقل از این روزنامه، ایالات متحده به علت وخامت روابط واشنگتن و تهران، حدود دوازده جنگنده F-22 (EF-22) را به قطر انتقال داد. 

به گفته این منبع، این جنگنده ها به منطقه عملیاتی فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح ایالات متحده (سنتکام) اعزام شدند، نیروهایی که خاور میانه و آسیای مرکزی را در بر می گیرد. به عقیده آسوشیتد پرس، این حرکت پاسخی به "افزایش تهدید نیروهای آمریکایی در منطقه از سوی ایران" است.

در ماه های اخیر تنش ها میان ایران و آمریکا به طور قابل توجهی افزایش یافته است و مقامات آمریکا علاوه بر تشدید تحریم ها علیه ایران، تحریم های شدیدی را نیز علیه بخش های کلیدی اقتصاد این کشور اعمال کرد. واشنگتن هدف خود از اعمال این تحریم ها را تغییر رفتار جمهوری اسلامی اعلام می کند. آمریکا به وسیله تحریم های ثانویه، خریداران نفت ایران را مجبور به توقف خرید نفت از این کشور کرد. واشنگتن همچنین سپاه پاسداران ایران را در  فهرست سازمان های تروریستی قرار داد و ایران نیز در پاسخ به این اقدام سنتکام را سازمان تروریستی اعلام کرد و دولت آمریکا را دولت حامی تروریست خواند.

مرتبط:

دو جنگنده بوندس ورش در آسمان آلمان با هم تصادم کردند+ویدئو
جنگنده سوخو-27 روسی، بمب افکن آمریکایی را بر فراز دریای سیاه رهگیری کرد
توقف آموزش پرواز با جنگنده های آمریکایی به خلبانان ترکیه
استقرار جنگنده تهاجمی آمریکا در لهستان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک