16:02 25 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 1677

به عقيده رئیس جمهور آمریکا، ایران خواهان مذاکره است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مصاحبه دونالد ترامپ با کانال تلوزیونی ان بی است، ایران با شلیک به پهپاد آمریکایی، سیگنال آغاز مذاکرات با آمریکا را اعلام نمود. 
وی گفت: "من فکر می کنم آنها می خواهند صحبت کنند. من فکر می کنم آنها می خواهند مذاکره کنند. در این میان موضوع هسته ای بسیار مهم است و آنها نباید سلاح هسته ای داشته باشند."
روز گذشته، دونالد ترامپ وعده داد که او بهترین دوست ایران خواهد بود اگر این کشور از ایده توسعه سلاح های هسته ای کنار برود. به گفته وی، اگر تهران بخواهد ایالات متحده قادر خواهد سریعا با موضوع هسته ای با این کشور به توافق برسد. 
در تاریخ 8 مه 2018، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. در طی سال گذشته، آمریکا تلاش کرد تا خرید نفت ایران را به صفر برساند. در سالگرد خروج امریکا از برجام، ایران اعلام نمود که اکنون حق خود می داند به برخی از تعهدات خود در قالب برجام عمل ننماید. 
در طی ماه های گذشته با شلیک به دو کشتی نفت کش در دریای عمان و اظهارات آمریکا مبنی بر دخالت ایران در این حادثه و همچنین سرنگونی یک پهپاد آمریکایی در آبهای خلیج فارس توسط نیروهای سپاه پاسداران ایران، روابط بین امریکا و ایران بیشتر متشنج شده است. 

مرتبط:

ترامپ: من فرمان حمله به ایران را لغو نکرده ام
نقشه ترامپ برای ایران
رسوایی اخلاقی جدید ترامپ + عکس
عواقب جنگ ایران با امریکا از زبان ترامپ
آمادگی ترامپ برای گفتگوی بدون شرط با مقامات ایران
ترامپ: عملیات لحظاتی پیش از پرواز جنگنده ها لغو شد
برچسب:
ایران, آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک