11:54 21 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
2443

موشک های بالستیک دقیق ایرانی، می توانند اهداف دریایی را در نظر بگیرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اسکی نیوز عربیا، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آقای سردار سلامی در سخنرانی خود اعلام نمود که توانایی فنی موشک های بالستیک ایران، تعادل قدرت در منطقه را تغییر داد. 
فرمانده سپاه ایران گفت: "فناوری موشک های بالستیک ایران، تعادل قدرت در خاورمیانه را تغییر داده است. موشک های بالستیک با دقت بالای ایران همچنین می توانند اهداف دریایی را در نظر بگیرد". 
در پایان ماه مه، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد که ارتش ایران دارای تمام سلاح های لازم برای تضمین دفاع از کشور در برابر تجاوز امریکا است. وی در این خصوص گفت: "نیروهای مسلح ایران خودکفا هستند، صنایع دفاعی ایران می تواند تجهیزات نظامی، موشک، هواپیماهای جنگی و هواپیماهای بدون سرنشین را فراهم می کند."
این سخنان سلامی چند روز بعد از تصمیم مقامات ایالات متحده برای ارسال 1000 نیروی تکمیلی آمریکایی با "اهداف دفاعی" به خاورمیانه در ارتباط با ایران بیان شده است. 
پیش از این، سردار سلامی اعزام ناو هواپیمابر آمریکا را جنگ روانی نامید و گفت که آمریکا با توجه به توان نیروهای دفاعی ایران و ضعف آسیب‌پذیری ناوهای هواپیمابرش جرأت و قدرت جنگ علیه ایران را ندارد.

مرتبط:

رتبه بندی موشک های ایران+ عکس
آزمایش موشک هایپرسونیک آمریکا بدون پرتاب
سوریه، موشک های اسرائیل را نابود کرد
شليک موشک قيام از تاسيسات زيرزميني سپاه پاسداران + ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک