06:52 03 آوریل 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 293

در نشست آتی سه گانه روسیه، اسرائیل و آمریکا در بحران سوریه باید منافع همه بازیگران این صحنه، از جمله ایران در این امر مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان معاون دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه الکساندر وندیکتوف، نشست نیکولای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه در اواخر ماه ژوئن در اورشلیم با جان بولتون معاون رئیس جمهور آمریکا و میر بن شابات، رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل، به بررسی اقدامات مشترک با هدف ایجاد ثبات در سوریه و کل خاورمیانه می پردازد. 

وی گفت: لازم است که منافع همه بازیگران این صحنه، از جمله ایران در این امر مورد توجه قرار گیرد.

معاون دبیر شورای امنیت روسیه در این خصوص گفت: "به طور طبیعی، این فرایند باید منافع همه بازیگران منطقه، از جمله ایران را در نظر بگیرد. هر گونه تلاش برای استفاده از تاکتیک های اولتیماتوم، با شکست رو به رو شده است، اگر کسی بخواهد روابط با شرکا در منطقه را بهم بزند، این یک محاسبه اشتباه است".

گفتنی است، درگیری مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس 2011 تا به حال ادامه دارد. طبق آمار سازمان ملل طی این مدت صدها هزار نفر کشته شده اند. دولت سوریه به رهبری بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در حال نبرد با گروه های مسلح گوناگونی است که بزرگترین انها داعش و جبهه النصره هستند. اخیراً نیروهای دولتی سوریه به موفقیت های زیادی در مبارزه با نیروهای مخالف دست یافته اند و تنها شهر ادلب در دست مخالفان است. 

مرتبط:

درخواست ترامپ از روسیه، ایران و سوریه
هواپیماهای شناسایی آمریکا نزدیک پایگاه هوایی روسیه در سوریه گشت زنی کردند
اهمیت همکاری ایران و روسیه در سرنوشت سوریه
جنگنده های رادارگریز آمریکا مراقب حضور روسیه و ایران در سوریه خواهند بود
تلاش فرانسه و بلژیک برای متهم کردن روسیه به حملات شیمیایی در سوریه
شکست مذاکرات روسیه و آمریکا در باره سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک