سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 16

ایالات متحده به فشار اقتصادی بر ایران ادامه خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، آقای جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در سوریه روز سه شنبه در خصوص ادامه فشارها بر ایران گفت: «ایالات متحده، تا رسیدن به اهداف واشنگتن، فشار وارد بر ایران را در تمامی زمینه های اقتصادی ادامه خواهد داد. در واقع، اقدامات ایران بر بسیاری از کشورهای عربی تأثیر می گذارد و در منطقه ایجاد تنش می کند و تا سوریه، لبنان و یمن گسترش یافته است. آنها [ایرانیان]  ثبات را در این مناطق تضعیف می کنند. " 

در روز سه شنبه، جفری در مصر با معاون و وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت وگو کرد. در جریان این مذاکرات، وضعیت سوریه و راه های غلبه بر بحران در این کشور، مطابق با قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل متحد، و همچنین مسئله کمیسیون قانون اساسی و آغاز اجرای آن، مورد بحث قرار گرفت.

گفتنی است، درگیری مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس 2011 تا به حال ادامه دارد. طبق آمار سازمان ملل طی این مدت صدها هزار نفر کشته شده اند. دولت سوریه به رهبری بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در حال نبرد با گروه های مسلح گوناگونی است که بزرگترین انها داعش و جبهه النصره هستند. اخیراً نیروهای دولتی سوریه به موفقیت های زیادی در مبارزه با نیروهای مخالف دست یافته اند و تنها شهر ادلب در دست مخالفان است. 

مرتبط:

بازدیدکنندگان انجمن اقتصادی سن پترزبورگ 2019
ترامپ: تنها به فشار اقتصادی علیه ایران فکر می کنم
تلاش آمریکا برای ایجاد جنگ اقتصادی و روانی علیه ایران
تصویب موافقتنامه اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ایران در پارلمان قزاقستان
ارمنستان پل میان اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک