12:42 02 ژوئن 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 724

رفتار آمریکا در جهان خارج از تمامی مرزها است.

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، ماریا زاخارووا، در خصوص تهدیدهایی که نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران گفت: رفتار ایالات متحده در جهان فراتر از همه مرزها است. 

هوک روز پنج شنبه گفت که ایالات متحده در صورت حمله به ایران با نیروی نظامی به این کشور پاسخ خواهد داد. علاوه بر این، به گفته وی، ایالات متحده آماده تحریم علیه مکانیزم اروپا برای حل و فصل مسائل مالی با تهران است.

در پاسخ به این اظهارات برایان هوک، زاخارووا اعلام نمود که "رفتار تهاجمی ایالات متحده در جهان فراتر از حد مجاز قابل تصور است. دولت ها و ملت ها از این توقعات (واشنگتن) زجر می کشند. واشنگتن می خواهد جهان را " کنترل " کند".

گفتنی است، امروز برایان هوک در جریان گفتگوی تلفنی با خبرنگاران گفت: "اگر ما مورد حمله قرار گیریم، ما قول داده ایم که پاسخگو باشیم، ما با نیروی نظامی پاسخ می دهیم.. ما موقعیت نیروهای خود را در منطقه عوض کرده ایم. ما فکر می کنیم که این تغییر موقعیت تأثیر بازدارنده ای بر محاسبات احتمالی نادرست ایران دارد."

هشتم ماه مه سال گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند.گفتنی است ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند. 

مرتبط:

برایان هوک: اگر ایران حمله کند، آمریکا با نیروی نظامی واکنش نشان می دهد
واکنش ایران به دیدار برایان هوک با اعضای شورای امنیت
برایان هوک:آمریکا تهدید ایران برای بستن تنگه هرمز را جدی نمی گیرد
هوک: بین تغییر رفتار ایران یا فروپاشی اقتصادی، رهبر ایران باید یکی را انتخاب کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک