13:09 19 فوریه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
117

ایالات متحده نگران حملات احتمالی تروریست ها به نیروهای خود در عراق به دستور ایران است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان جان بولتون مشاور امنیت ملی ایالات متحده در جمع خبرنگاران در امارات که توسط تلویزیونی العربیه پخش شد: آمریکا در مورد حملات احتمالی شبه نظامیان شیعه به ارتش امریکا در عراق به دستور ایران نگران باشد. 

وی گفت: "ما بسیار نگران هستیم که نیروهای قدس (بخشی نظامی از نیروهای برتر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) و قاسم سلیمانی، فرمانده آنها، به طور غیرمستقیم از ستیزه جویان شیعه در عراق برای حمله به نیروهای ما استفاده می کنند. اگر چنین حملاتی رخ دهد، ما مسئولیت آن را بر عهده نیروهای قدس می دانیم". به خبرنگاران در امارات متحده عربی گفت: نیروهای قدس برای آنها هستند. کلمات او توسط کانال پخش شده است.

گفتنی است، سفر های بولتون به خاورمیانه به عنوان سفر ضد ایرانی بولتون تعبیر می شود. سفارت آمریکا در ابوظبی اعلام شد که این هفته نشست های مشورتی با بولتون در پایتخت امارات برگزار می شود. اما زمان دقیق و جزییات بیشتر این سفر فاش نشده است. چندی پیش،پادشاه سعودی از سران کشورهای اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج‌ فارس دعوت کرد، در جلسه اضطراری برای بررسی تنش‌های اخیر در منطقه، از جمله حمله به چهار نفتکش در آب‌های امارات و حمله به تاسیسات نفتی عربستان، شرکت کنند. این دو اجلاس قرار است 30 ماه مه در مکه برگزار شود.

 

 

مرتبط:

بولتون: ایران از مین برای حمله به تانکرهای امارات استفاده کرده است
شورای امنیت ملی ایران: بولتون فهم نظامی و امنیتی ندارد
عصبانیت بولتون و پمپئو از ظریف
بولتون: از معامله با مافیای مادورو خودداری کنید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک