23:32 02 ژوئن 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 30

دونالد ترامپ اعلام نمود که می تواند سربازان بیشتری را به خاورمیانه بفرستد، اما اکنون نیازی به این کار نمی بیند.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور آمریکا اعلام نمود که می تواند سربازان بیشتری را به خاورمیانه بفرستد، اما تاکنون نیازی به این کار نمی بیند. 
دست ترامپ بسته شد
© AP Photo / Susan Walsh
دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، گفت که نمی خواهد نیروهای تکمیلی را به خاورمیانه بفرستد، اما در صورت لزوم آماده است این سربازان را به منطقه اعزام نماید.

پیش از این، آسوشیتد پرس، با اشاره به منابع آگاه خود گزارش داد که پنتاگون به طرح کاخ سفید برای ارسال 10،000 نیرو بیشتر به خاورمیانه در برابر تنش با ایران رای می دهد.

ترامپ، روز پنجشنبه در کاخ سفید گفت: "من فکر نمی کنم که ما نیاز به ارسال نیروی بیشتر داشته باشیم. اگر لازم باشد، قطعا نیروهای خود را اعزام خواهیم کرد. ایران یک بازیکن بسیار بد و خطرناک است".

وی گفت: "خواهیم چه اتفاقی با ایران خواهد افتاد. ما می توانیم سربازان بیشتری را به خاورمیانه بفرستد، اما تاکنون نیازی به این کار نمی بیند". 
گفتنی است؛ روابط ایران و امریکا دچار بحران جدیدی شده است. روابط واشنگتن و تهران پس از بیانات اخیر مقامات جمهوری اسلامی درباره متوقف کردن برخی از اقدامات در چارچوب برجام متشنج تر شده است. دیرتر حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران 60 روز به کشورهای اروپایی عضو برجام مهلت داد تا طی این مدت تعهدات بانکی و نفتی خود در برابر جمهوری اسلامی را اجرا کنند. روحانی نامه هایی با این موضوع را برای رهبران بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نوشت. در این راستا آمریکا ناو ابراهیم لینکن را به خلیج فارس ارسال نموده است.

 

مرتبط:

توئیت ها و تهدید ها؛ سناریوی تکراری کره شمالی ترامپ برای ایران
دست ترامپ بسته شد
ترامپ: همچنان برای مذاکره با ایران آماده ایم
شرم کیم جونگ اون در اولین دیدارش با دونالد ترامپ برای چه بود؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک