20:57 29 مارس 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
415822

فرمانده سپاه می گوید که وضعیت آمریکایی ها طوری است که انگار گوشتی در زیر دندان ایران هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، فرمانده هوافضای سپاه امیرعلی حاجی زاده با اشاره به وضعیت پایگاه‌های آمریکا در منطقه و توان موشکی سپاه ایران در برابر امریکا اظهار کرد: وضعیت آمریکایی ها طوری است که انگار گوشتی در زیر دندان ما هستند و اگر تکان بخورند بر سرشان می زنیم. 
وی در ادامه گفت گفت: ناو هواپیمابری که حداقل ۴۰ تا ۵۰ هواپیما بر روی خود دارد و شش هزار نیرو در خود جمع کرده، در گذشته برای ما یک تهدید جدی بود، اما الان یک سیبل است.
فرمانده هوافضای سپاه با طرح این پرسش که چرا آمریکایی‌ها سخن از جنگ با ایران بر زبان نمی آورند، اظهار کرد: دلیلش این است که آسیب پذیر هستند، ما موشکهایی که داریم، توان هدف قرار دادن شناور را از فاصله ۳۰۰ کیلومتری دارند و حتی این میزان در دستاوردهای جدید به ۷۰۰ کیلومتر ارتقاء یافته که حدود کاربردش از خلیج فارس بیشتر شده است.

حاجی زاده در پایان تاکید کرد: ناو هواپیمابری که حداقل ۴۰ تا ۵۰ هواپیما بر روی خود دارد در گذشته برای ما یک تهدید جدی بود، اما الان یک سیبل است و تهدیدات بدل به فرصت‌ها شده است.
گفتنی است، در تاریخ 8 مه 2018، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد. در سالگرد خروج ترامپ از برجام، ایران اعلام نمود که برخی تعهدات خود در قالب برجام را دیگر اجرا نخواهد کرد. این امر موجب بحران جدیدی در روابط آمریکا و ایران شده است.

مرتبط:

گردهمایی "سپاه جاویدان" در تهران + عکس
رصد ناو هواپیمابر آمریکایی توسط پهپادهای سپاه پاسداران + ویدئو
ظریف: نیروهای آمریکایی برای عبور از تنگه هرمز باید با سپاه پاسداران صحبت کنند
استثناهای تحریم آمریکا علیه سپاه
معافیت های تحریم های آمریکا علیه سپاه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک