13:49 25 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 70

وزارت امور خارجه روسیه خواهان سرعت بخشي به اجراي مکانيزم پرداخت اينستکس است.

به گزارش اسپوتنيک، وزارت امور خارجه روسیه در بيانيه اي اعلام نمود که روسيه خواهان سرعت بخشي به اجراي مکانيزم پرداخت اينستکس است، اميدواريم که همه کشورهايي که با ايران تجارت دارند، از آن استفاده کنند. 
وزارت امور خارجه روسیه پیش از این اعلام نمود که مسکو از همه کشورها می خواهد که از خرید حامل های انرژی ایران خودداری نکنند. 
شایان ذکر است، در تاریخ 8 مه 2018، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد. یک سال بعد، ایران اعلام نمود که به زودی به دلیل خروج یک ساله آمریکا از برجام برخی از تعهدات برجام را اجرا نخواهد نمود.
گفتني است، امروز فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه بریتانیا، فرانسه و آلمان در بیانیه‌ای مشترک و در واکنش به اقدام ایران در کاهش تعهداتش در برجام اعلام کردند که ما هنوز از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کنیم، اما هیچ ضرب‌الاجلی را از سوی تهران برای زنده نگه داشتن برجام نمی‌پذیریم.

مرتبط:

نظر لاوروف درباره مکانیزم ویژه مالی برای معاملات ایران و اروپا
ظریف: اروپا به یک درصد تعهدات برجامی خود عمل کرده است
از دست رفتن اعتبار اتحادیه اروپا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک