17:09 02 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 50

ایران هنوز بصورت نهایی از برجام خارج نشده است و باید معاهده چندجانبه با ایران حفظ گردد.

به گزارش اسپوتنیک، لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه امروز چهارشنبه اظهار داشت، که ایران هنوز بصورت نهایی از برجام خارج نشده است و باید هر اقدامی که لازم است انجام شود، تا معاهده چندجانبه با ایران حفظ گردد. 
اسلوتسکی به خبرنگاران گفت:"ایران هنوز بصورت قطعی از برجام خارج نشده است.درحال حاضر مهم این است که تمام تلاش ها برای حفظ معاهده چندجانبه با ایران انجام شود و تهران را از اقداماتی که منجر به خروج از چارچوب امنیت و ثبات می شود، منصرف کرد. بعلاوه این که طرف ایرانی از توافق امتناع نکرده، بلکه آمادگی خود برای مذاکره را اعلام کرده است.این را باید شرکای اروپایی و آمریکایی ما بفهمند و درک کنند.

از سوی دیگر، امروز 8 ماه می 2019 در سالگرد خروج آمریکا از برجام، سناتور ماروزوف اعلام نمود که ایران از طریق اروپایی ها تلاش می کند ایالات متحده را برای پایبندی بر برجام تحت فشار قرار دهد.

شایان ذکر است، در تاریخ 8 مه 2018، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد. امروز در تاریخ 8 مه می 2019، به سالگرد خروج ترامپ از برجام نزدیک می شویم.  

مرتبط:

مقام ایرانی: ایران در قالب برجام و ان پی تی سیاستهایش را ادامه خواهد داد
پاسخ متقابل ایران در سالگرد خروج آمریکا از برجام
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک