00:32 26 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
1170

آمریکا می تواند حکومت جنگل را جایگزین حکومت قانون نماید.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در "مجمع همکاری گفتگوی آسیایی در قطر" گفت: قاره آسیا به طور کلی و منطقه غرب آسیا و خلیج فارس، درگیر بحران هایی است که در وهله اصلی ناشی از فقدان گفت‌وگوی منطقه‌ای فراگیر توام با ماجراجویی‌های یکجانبه‌گرای دولت کنونی آمریکا می‌باشد. 
محمد جواد ظریف در مجمع همکاری گفتگوی آسیایی در قطر با توجه به موقعیت ویژه ایران در منطقه گفت: "موقعیت جمهوری اسلامی ایران در کریدورهای ارتباطی «شمال-جنوب» و «شرق-غرب» در کنار زیرساخت های توسعه¬ یافته حمل و نقل، نقشی حائز اهمیت در ارتباط اعضای جامعه آسیایی به دیگر مناطق و مشارکت در «ستون ارتباطات» مجمع گفت‌وگوی آسیایی ایفا می‌نماید. ایران از تمامی قابلیت ها و مزیت های خود در عرصه های ملی، منطقه ای و بین المللی برای ایجاد جامعه آسیایی استفاده کرده است.
وی در خصوص اتحاد کشورهای اسیایی در مقابل آمریکا گفت: "ما باید یه صورت دسته جمعی به یکجانبه گرایی هشداردهنده دولت کنونی ایالات متحده آمریکا بپردازیم. اعمال اراده — زودهنگام یا دیرهنگام — یک قدرت بر دیگر ملت ها به مثابه تهدیدی وجودی برای همگان به شمار می آید. مادامی که قابلیت های خود را برای تضمین چندجانبه گرایی مشترکا بکار نگیریم، موج نوظهور و خصمانه یکجانبه گرایی می تواند تمامی جهان را درنوردد و در چشم بر هم زدنی حکومت جنگل را جایگزین حکومت قانون نماید". 

 

مرتبط:

واکنش بولتون به مصاحبه ظریف با شبکه خبری فاکس نیوز
ظریف درباره پاسخ آمریکایی ها به پیشنهاد خود سخن گفت
ظریف: ترامپ به دنبال جنگ با ایران نیست
واکنش ظریف به اعدام 37 عربستانی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک