14:19 18 فوریه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 312

افزایش تعداد زنان در حوزه هسته ای، موجب کاهش خطر ابتلا به آخرالزمان هسته ای می شود.

به گزارش اسپوتنیک بر اساس نظرات نویسنده "زانیت شرف" مقاله نویس روزنامه فارن پالیسی، افزایش تعداد زنان در حوزه هسته ای، به کاهش خطر ابتلا به آخرالزمان هسته ای کمک بسیاری می کند. 

به گفته وی، مطالعات نشان داده است که بدون مشارکت کامل زنان در زمینه فن آوری هسته ای، احتمال تصمیم گیری های خطرناک و عدم موافقت در توافق های هسته ای بیشتر می شود.

همچنین، بر اساس مطالعه رفتار هر دو جنس زن و مرد، در سناریوهای شبیه سازی جنگی که توسط انجمن سلطنتی لندن در سال 2006 انجام شد، اعتماد به نفس مردان نسبت به زنان بیشتر است. در نتیجه تصمیم گیری های پیچیده تر برای افراد با اعتماد به نفس بیشتر، بیشتر است.

علاوه بر این، شرف اضافه می کند که تحقیقات حفظ صلح نشان داده است که اگر توافقنامه های هسته ای دوجانبه مانند پیمان عدم گسترش سلاح های هسته ای نیز با افزایش نقش زنان همراه بود، دوام بیشتری خواهد داشت.

نویسنده تأکید می کند که در حال حاضر نمایندگی در مذاکرات بین المللی در خصوص عدم گسترش سلاح های هسته ای تنها با حضور حدود یک چهارم از زنان همراه است. از سوی دیگر، در کنفرانس بررسی سال 2015 معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای، 33 کشور، از جمله هیات ایران، عراق، مصر، لیبی و سوریه، به طور کامل از مردان تشکیل شده بود.     

مرتبط:

احتمال جنگ هسته ای هند و پاکستان
بهانه جدید آمریکا برای جنگ هسته ای
مجلس دوما: دکترین هسته ای جدید آمریکا تهدیدی برای آغاز جنگ هسته ای
کره شمالی از تهدید "جنگ هسته ای در هر لحظه" هراس دارد
اگر روزی جنگ هسته ای اتفاق بیفتد دنیا چه شکلی خواهد شد؟(ویدئو)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک