01:35 28 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 92

متن مصوبه کمیسیون امنیت مجلس ایران، برای اقدام متقابل در برابر آمریکا در مقابل تحریم سپاه منتشر شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران برای طرح اقدام متقابل در برابر اعلام نمودن سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا، مصوبه ای را منتشر نمود. 

در ماده یک این مصوبه چنین آمده است: "به منظور اقدام متقابل در برابر تصمیم آمریکا در تضعیف صلح و ثبات منطقه‌ای و از آنجا که این رژیم برخلاف اصول مسلم حقوق بین‌الملل، سپاه را که مطابق اصل یکصد و پنجاهم قانون اساسی به عنوان یکی از ارکان حاکمیتی دفاعی ایران شناخته می‌شود سازمان تروریستی خارجی اعلام نموده است. به موجب این قانون نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا (سنت‌کام) و سازمان‌ها و یا نهادهای تحت اختیار این فرماندهی، تروریست اعلام می‌شوند و هرگونه کمک اعم از نظامی اطلاعاتی، مالی، فنی، آموزشی، خدماتی و تدارکاتی به این نیروها همکاری در اقدام تروریستی محسوب می‌گردد.

بر اساس این مصوبه، کلیه کشورها و اشخاص حقیقی و حقوقی که به هر نحوی از تصمیم آمریکا مبنی بر تروریست اعلام کردن سپاه حمایت نمایند و محدودیت علیه سپاه و کارکنان و تأسیسات و تجهیزات سپاه در هر نقطه دنیا اقدام علیه جمهوری اسلامی ایران محسوب و مشمول عمل متقابل می‌گردد.

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا — سنت‌کام ، ستاد فرمانده کل نیروهای ارتش آمریکا در منطقه خاورمیانه، شرق آفریقا و آسیای مرکزی است.

مرتبط:

آيا تحریم سپاه ، بهانه ای برای جنگ رودروی ایران و آمریکاست؟
نهایی شدن طرح حمایت مجلس ایران از سپاه پاسداران
دفاع جانانه دوباره ظریف از سپاه
فرمانده کل سپاه: آمریکا جرات اقدام نظامی علیه ایران را ندارد
تصمیم آمریکا در مورد سپاه، ضریب امنیتی آمریکا در منطقه را به صفر می رساند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک