10:21 18 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
11420

به نقل از برایان هوک، بیش از 20 واردکننده نفت، از خرید نفت ایران خودداری کردند. تهران 10 میلیارد دلار خود را از دست می دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در جلسه وزارت امور خارجه آمریکا، تقریبا بیست کشور وارد کننده نفت به طور کامل از ایران، نفت نمی خرند. 
به گفته وی، در مجموع 23 تن از واردکنندگان نفت ایران، خرید خود را به صفر کاهش دادند. برایان هوک در این خصوص گفت: "ایران در نتیجه این اقدامات، 10 میلیارد دلار درآمد خود را از دست می دهد". 
وی همچنین گفت: تولید نفت ایران از ماه مه 2018 به میزان 1.5 میلیون بشکه کاهش یافته است، در واقع یش از 100 شرکت بزرگ از بازار ایران خارج شده اند. سرانجام، ایالات متحده اقدامات بی سابقه ای برای تحقق این تحریم ها انجام داده است. 
نماینده ایالات متحده آمریکا در امور ایران در این خصوص گفت: «دیپلمات های ما از بیش از 50 کشور بازدید کرده اند تا درباره سیاست های آمریکا در قبال ایران صحبت کنند و در مورد خطرات مرتبط با تجارت با ایران هشدار دادند". 
به گفته وی، مجموعا بیش از 970 شرکت، بیش از 70 موسسه مالی و 75 تانکر نفتی در فهرست تحریمهای نفت ایران قرار دارند.

لازم به ذکر است که صادرات نفتی ایران پس از آغاز دور دوم تحریم‌ها در فوریه سال جاری میلادی به حدود ۱.۵۱ میلیون بشکه در روز رسید که بخش عمده‌ای از این صادرات به چین بوده است.

 

 

مرتبط:

چرا تحریم های آمریکا علیه ایران بیشتر می شود؟
آمریکا لیست های تحریم ایران را گسترش داد
کره جنوبی خواستار تمدید معافیت از تحریم نفتی آمریکاست
پاریس از تحریم ها علیه شرکت ماهان حمایت کرد
تمدید معافیت 90 روزه عراق از تحریم های ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک