05:27 15 دسامبر 2019
Sailors pose for a group photo on the forcastle after participating in a Naval Surface Fire Support (NSFS) aboard the forward-deployed Arleigh Burke-class guided-missile destroyer USS Mustin (DDG 89). Mustin is operating as part of the Ronald Reagan Strike Group in the U.S. 7th Fleet area of operations, a combat-ready force that protects and defends the collective maritime interest of it’s allies and partners in the Indo-Asia-Pacific.

بزرگترین سلاح تهدیدی آمریکا علیه روسیه

U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 3rd Class Pat Morrissey
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 1032

ناوشکن آمریکایی " آرلی برک" تهدید واقعی امریکا علیه روسیه است.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر کوزین' کارشناس ارشد انستیتو مطالعات استراتژیک وزارت امور خارجه روسیه ، طی سخنانی اعلام کرد که ناوشکن جنگی امریکایی مجهز با سلاح های موشکی هدایت شونده (URO) از نوع Arleigh Burke ، تهدیدی واقعی برای موشک ها و کشتی های جنگی روسیه می باشد. 
به گفته کارشناس، آرلی برک یک ناوشکن جنگی مجهز با موشک هدایت شونده است که در آن تنها 98 موشک رهگیر، کروز، موشک هایی برای مقابله با زیردریایی ها و موشک های ضد کشتی نصب می باشد. 
ولادیمیر کوزین گفت: «در برنامه کنونی کشتی سازی ایالات متحده، که در اوائل دهه 2040 به پایان خواهد رسید؛ 84 تا 96 کشتی ناوشکن آرلی برک با سیستم دفاع ضد موشکی مجهز خواهند شد. این نوع کشتی های جنگی امریکایی با موشک کروز دریایی نیز مسلح خواهند بود که این یک "تهدید واقعی" برای روسیه است". 
پیش از این رئیس‌جمهور روسیه در سخنرانی سالانه‌ خود به ارائه توضیحاتی در خصوص قدرت نظامی روسیه و نسل پیشرفته موشک های مافوق صوت زیرکان پرداخت و اعلام کرد موشک های های پیشرفته زیرکان از سرعت 9 ماخ [11 هزار کیلومتر در ساعت] برخوردار هستند و همچنین بُرد آن‌ها به 1000 کیلومتر می‌رسد. این موشک‌ها برای غرق کردن ناو‌های هواپیمابر، کشتی‌ها و زیردریایی‌ها مناسب هستند و قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را نیز دارند.
گفتنی است، آرلی برک بهترین، قدرتمندترین و پرتعدادترین ناوشکن در خدمت است و نیروی دریایی آمریکا ۶۴ فروند از این ناوشکنها را در خدمت دارد. آرلی برک در سال ۱۹۹۱ وارد خدمت نیروی دریایی آمریکا شد و امروزه در نقشهای دفاع هوایی و موشکی، ضد سطح، ضد زیردریایی و حمله زمینی به کار گرفته می‌شود.

 

مرتبط:

ماجرای اولین موشک بالستیکی که ایران به سمت عراق شلیک کرد
ناتو، موشک های هسته ای جدیدی در اروپا مستقر نمی کند
روسیه اجرای پیمان منع موشک های هسته ای میان برد را متوقف می کند
اعلام مخارج ساخت موشک فضایی روسی "آنگارا"
پنتاگون زمان رسیدن موشک آوانگارد روسیه به آمریکا را محاسبه کرد
احتمال حمله اسرائیل به انبار موشک های بالستیک ایران
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک