09:20 27 فوریه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
1110

اختلافات میان سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان و محمد بن سلمان ولیعهد این کشور در حال بالاگرفتن است.

به گزارش اسپوتنیک، منابع آگاه خبری داخلی عربستان از اختلاف میان پادشاه و ولیعهد خبر دادند: دو طرف در خصوص مسائلی چون جنگ یمن اختلاف نظر دارند و این اختلافات طی هفته‌های اخیر تشدید شده است. ترور جمال خاشقجی روزنامه نگار مخالف بن سلمان، دلیل دیگری بر این اختلافات است. مشاوران پادشاه عربستان حتی احتمال یک کودتا علیه پادشاه در زمان سفر وی  به مصر دادند، در این رابطه یک تیم امنیتی جدید به مصر اعزام شد. 

در ادامه این گزارش آمده است: در واقع، بن سلمان در زمان غیبت پدرش تغییر و تحولاتی را در خصوص نصب و عزل‌ها ایجاد کرد که باعث خشم پادشاه شده است، زیرا پادشاه عربستان از طریق رسانه‌ها از این عزل و نصب‌ها اطلاع یافت.

جمال خاشقجی، روزنامه نگار ناراضی و منتقد سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. بسیاری از ناظران بر آن هستند محمد بن سلمان در قتل خاشقجی دست داشته است.

 

مرتبط:

راننده بن سلمان در پاکستان مشخص شد
بن سلمان، مظنون اصلی قتل خاشقجی
هیلی: تمام مسئولیت قتل خاشقجی برعهده بن سلمان است
آمریکا: بن سلمان شریک قتل خاشقاجی است
آمریکایی ها احوالپرسی پوتین و بن سلمان را خنده دار یافتند+ ویدیو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک