02:16 26 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 1132

پیشتر جان بولتون گفته بود که جمهوری اسلامی ایران، چهلمین مراسم سالگرد انقلاب را نخواهد دید.

به گزارش اسپوتنیک، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا که پیش از این ادعا کرده بود جمهوری اسلامی ایران چهلمین سالگرد مراسم انقلاب را نخواهد دید، درباره جشن چهلمین سال انقلاب اسلامی واکنش نشان داده و در توئیتر خود نوشت: "پس از 40 سال، جمهوری اسلامی ایران به وعده های خود برای حفظ و حراست از حقوق شهروندانش عمل نکرده است. چهلمین سالگرد انقلاب ایران تنها برای نشان دادن چهار دهه شکست و وعده های عملی نشده است."

سخنان وی در حالی مطرح شد که پیش از این ادعای او مبنی بر اینکه ایران چهلمین سالگرد انقلاب اسلامیرا نخواهد دید، موجب استهزای او در ایران شده ببولتون به همراه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا یکی از سه نفری بود که در راهپیمایی‌های 22 بهمن در ایران آماج بیشترین شعارهای مردم و انزجار عمومی قرار گرفته بود.

وی در توئیت دیگری نوشت: "اين 40 سال شكست بود. حالا وقت آن فرا رسيده است كه دولت ايران رفتار خود را تغيير داده و ملت ايران سرنوشت كشور خود را تعيين نمايد. ايالات متحده از مردم ايران پشتيبانى خواهد كرد و در پشت آنها خواهد ايستاد، آنها بايد مطمئن باشند كه صداى آنها شنيده خواهد شد."

مرتبط:

بولتون: از معامله با مافیای مادورو خودداری کنید
زاخارووا، پست بولتون درباره ونزوئلا را دستمایه طنز قرار داد
نگرانی مقامات پنتاگون از درگیری با ایران به خاطر بولتون
هدف بولتون - بمباران ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک