08:24 26 فوریه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 110

در ورشو به دلیل برگزاری کنفرانس خاورمیانه، شرایط امنیت تروریستی اعلام شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از توئیتر مدیر مرکز دولتی امنیت لهستان اقای  گجگوج سویش، در روزهای 11 تا 15 فوریه در ورشو به دلیل بر گزاری نشست امنیت خاورمیانه، تدابیر امنیتی تروریستی از نوع درجه یک برگزار می گردد. 

در این توئیتر امده است:" "نخست وزیر، حکم تدابیر درجه اول خطر تروریستی در ورشو را امضا نموده است. چنین رژیمی از نیمه شب 11 فوریه تا نیمه شب 15 فوریه برگزار خواهد شد".

خطر تروریستی درجه اول در لهستان در صورت دریافت اطلاعات در مورد امکان اتفاق یک رویداد تروریستی، اعلام می شود.

کنفرانس خاورمیانه که توسط ایالات متحده و لهستان برگزار می شود، در تاریخ 13-14 فوریه در ورشو برگزار خواهد شد. وزیر امور خارجه ایالات متحده مایک پومپو و یاتک چاپوتویچ وزیر خارجه لهستان در مراسم افتتاح این نشست حضور دارندم.

ایران برای حضور در این نشست دعوت نشده است. پیشتر، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که روسیه در کنفرانس ورشو شرکت نخواهد کرد.

پیش از این، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: ما در حال سفر به ورشو برای برگزاری نشستی با حضور ده ها کشور به منظور گفت وگو درباره ثبات در خاورمیانه و نحوه دستیابی به آن هستیم.

پمپئو افزود: ما از لهستانی ها برای میزبانی این نشست تشکر می کنیم. ما کشورهایی از سراسر جهان داریم تا در مورد اینکه چگونه می توانیم خطر را در خاورمیانه از بین ببریم، گفت و گو کنیم چه این خطر از ناحیه تروریسم رادیکال اسلامی باشد، مشکلاتی که در یمن یا لبنان می بینید یا تهدیدی که از ناحیه جمهوری اسلامی ایران متصاعد می شود.

مرتبط:

بیانیه رسمی روسیه برای عدم حضور در کنفرانس ورشو
سیرک ورشو!
اعتراض گسترده در ورشو بر علیه امضای توافق نامه تجاری "اتحادیه اروپا" با آمریکا و کانادا برگزار گردید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک