09:28 23 فوریه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
119

وزارت انرژی ایالات متحده اعلام نمود که حداقل تا پایان سال 2020 تحریم ها علیه ایران ادامه پیدا می کند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت انرژی ایالات متحده اعلام نمود که تحریم های آمریکا علیه بخش نفت ایران، که توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ اعمال شده، حداقل تا پایان سال 2020، ادامه یابد. بر اساس گزارش منتشر شده توسط اداره اطلاعات انرژی وزارت انرژی ایالات متحده در روز سه شنبه، این تحریم ها برای دوره 2019-2020 اعمال خواهد شد. 

وزارت انرژی همچنین پیش بینی کرده است که معافیت های موقت از اقدامات تحریم ها علیه ایران برای برخی کشورها پس از انقضای ان در ماه مه سال جاری تمدید نخواهد شد.

این گزارش می گوید: اداره اطلاعات انرژی بر این عقیده است که تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ایران حداقل تا پایان دوره پیش بینی شده ادامه خواهد داشت.

 وزارت انرژی ایالات متحده یادآور می شود: "علاوه بر این، انتظار می رود که استثنائات ایجاد شده برای هشت کشور که امکان خرید نفت ایران را دارند، پس از ماه مه 2019 تمدید نخواهد شد."

بر اساس این گزارش، تا دسامبر 2018، تولید نفت ایران در مقایسه با سه ماهه اول سال 2018 بیش از یک میلیون بشکه کاهش یافته است.

پیش از این؛ مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: ایران میتواند واردات نفت به هشت کشور را ادامه دهد که "پیشتر کاهش قابل توجهی در واردات نفت ایران و همکاری در بسیاری از مسائل دیگر را نشان داده اند." آنها یونان، هند، ایتالیا، ترکیه، کره جنوبی، ژاپن، چین، و تایوان هستند. ایالات متحده همچنین از تحریم نیروگاه هسته ای بوشهر و دو پروژه دیگر هسته ای در ایران دست برداشت. با این حال، این استثناها موقت است.

 

 

مرتبط:

ترکیه در تلاش است تا معافیت از تحریم های نفتی ایران را تمدید کند
اقدامات ضد اروپایی آمریکا، در صورت عدم اجرای تحریم علیه ایران
آمریکا خواستار تحریم مجدد ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل شد
موافقت اتحادیه اروپا با تحریم یک نهاد اطلاعاتی ایران
پارادوکس اقتصاد ایران در شرایط تحریم آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک