13:30 13 اوت 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 25

تصمیم ایالات متحده برای خروج نیروهای نظامی از سوریه، جنگ داخلی این کشور را به یک مرحله جدید می رساند.

به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه با روزنامه روسی کامرسانت نوشت: تصمیم ایالات متحده برای خروج نیروهای نظامی از سوریه، جنگ داخلی این کشور را به یک مرحله جدید می رساند. 

به گفته وی، خروج ارتش آمریکا گامی در مسیر درست است. رئیس جمهور گفت: "بحران سوریه تنها می تواند توسط کشورهایی که از بهبود زخم های سوریه استقبال می کنند، حل شود. عمیق تر شدن این زخم ه می تواند مضر باشد."

 اردوغان معتقد است که همکاری بین ترکیه و روسیه در بازسازی سوریه و تضمین امنیت تنها راه پایان دادن به تروریسم در این کشور است.

رئیس جمهور ترکیه همچنین اشاره کرد که آنکارا با کردها سوری و یا با گروه های دیگر هیچ مشکلی ندارد. در عین حال، ترکیه به خود این حق را می دهد که به مبارزه با تروریست هایی بپرداز که کشور را از جانب خاک سوریه تهدید می کنند.

یادآور می شود دونالد ترامپ در اواخر سال 2018 اطلاع داد نیروهای مسلح امریکا در سوریه پس از به قول وی پیروزی بر گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی (داعش) (گروه ممنوعه در روسیه) از این کشور خارج خواهند شد. حدود دو هزار نفر از نظامیان آمریکایی بدون اجازه دولت سوریه در خاک این کشور مستقر بودند.

درگیری مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس 2011 تا به حال ادامه دارد. طبق آمار سازمان ملل طی این مدت صدها هزار نفر کشته شده اند. دولت سوریه به رهبری بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در حال نبرد با گروه های مسلح گوناگونی است که بزرگترین انها داعش و جبهه النصره هستند. اخیراً نیروهای دولتی سوریه به موفقیت های زیادی در مبارزه با نیروهای مخالف دست یافته اند. آمریکا از سال 2014 در حال اجرای عملیات علیه گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی (داعش) در خاک سوریه بدون موافقت مقامات این کشور است. روسیه نیز از سپتامبر 2015 در حال اجرای عملیات علیه داعش در سوریه اما با موافقت دمشق است.

مرتبط:

اردوغان قول نابودی کامل داعش را داد
ترکیه: اگر بن سلمان درخواست کند می تواند با اردوغان دیدار کند
مقامات آلمانی به خاطر اردوغان به مراسم افتتاح مسجد نرفتند
اردوغان: عربستان باید عدم مداخله در مفقودی خبرنگار سعودی را ثابت کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک