05:39 25 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 919

گادی ایزنکوت رئیس سابق ستاد ارتش اسرائیل می گوید که سردار قاسم سلیمانی ۳۰۰۰ نفر از افرادش را در سوریه مستقر کرده است، وی در مجموع 11 هزار سرباز شیعه در این منطقه دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از افکار نیوز، گادی ایزنکوت رئیس سابق ستاد ارتش اسرائیل روز گذشته با نیویورک تایمز گفت‌وگویی کرده که هدف سخنان او قاسم سلیمانی فرمانده سپاه بوده است. 

ایزنکوت در گفت‌وگوی خود، کمپین مقابله با ایران را با عنوان کمپین بین جنگ‌ها تقسیم‌بندی کرده است که طی آن اقداماتی برای کاهش توانایی‌های دشمن انجام می‌شود. 
ایزنکوت با اشاره به سیاست اولیه اسرائیل برای مقابله با محموله‌های سلاح ایرانی به حزب الله است. رویکرد آن‌ها نفوذ قابل توجه در سوریه از طریق وجود ۱۰۰ هزار نیروی مبارز شیعه پاکستانی و افغانستانی و عراقی بود. آن‌ها پایگاه‌های اطلاعاتی و یک پایگاه هوایی در هر پایگاه هوایی سوریه ایجاد کرده بودند و افرادی را برای آموزش به آنجا آورده بودند.
نیویورک تایمز نوشته در سال ۲۰۱۶ ایزنکوت پیش بینی کرده بود سردار قاسم سلیمانی ۳۰۰۰ نفر از افرادش را در سوریه مستقر کند و این تعداد افراد در کنار ۸۰۰۰ نیروی حزب الله و ۱۱ هزار نیروی شیعه قرار می‌گرفتند.
این روزنامه، به نقل از ایزنکوت نوشته در ماه می ۲۰۱۸ سردار قاسم سلیمانی سعی کرد با پرتاب ۳۰ راکت به سمت اسرائیل این حملات اسرائیل را جواب بدهد اما راکت‌ها به هدف نخورد.
ایزنکوت معتقد است سردار قاسم سلیمانی نیروهایش را از مرز‌های اسرائیل عقب رانده است و از سوی دیگر اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا توانایی ایران برای تامین مالی حضور منطقه‌ای‌اش را کاهش داده است.

 

مرتبط:

تروریست خواندن سلیمانی، راه نجات عربستان و انحراف افکار عمومی
اظهارات سرباز آمریکایی درباره سخنان سردار سلیمانی
هدیه سردار سلیمانی به مفتی اهل سنت عراق + عکس
تکذیب خبر دیدار نماینده ویژه آمریکا و سردار سلیمانی
افشای نقشه عربستان برای ترور سردار سلیمانی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک