11:22 25 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 51

روزنامه فرانسوی ل موند، از مقایسه تصویر مکرون با هیتلر عذرخواهی نمود.

به گزارش اسپوتنیک، این روزنامه فرانسوی ضمن عذرخواهی از رئیس جمهور فرانسه بابت تصویرسازی وی با هیتلر اعلام نمود که طراحان این کار از کارهای کلاسیک الهام گرفته اند.

لوک بررونر، سردبیر فرانسوی ل موند، ضمن عذرخواهی عمومی در برابر امانوئل مکرن، رئیس جمهور فرانسه، برای نشان دادن تصویر این رهبر سیاسی، شبیه به پوستری از دیکتاتور آلمان آدولف هیتلر اعلام نمود که این کار سوها انجام شده است.

برونر در توئیتر خود نوشت: "ما از هر کسی که از طراحی گرافیکی فوق شوکه شده است، عذرخواهی می کنیم، البته می دانید انچه که به نظر می رسد، منظور ما نبوده است".

پیش از این، شبکه رادیویی «اروپا1» با استناد به داده های وزارت کشور فرانسه، تعداد تظاهرکنندگان که در تظاهرات «جلیقه زردها» شرکت دارند از 38 هزار نفر فراتر رفته است. در گزارش منتشره آمده است که تا ساعت 6 عصر به وقت محلی، 38 هزار و 600 نفر در تظاهرات فرانسه شرکت داشتند. هفته گذشته در چنین ساعتی تعداد تظاهرکنندگان به 66 هزار نفر رسیده بود.

پلیس پاریس اعلام کرد که 2 هزار نفر در تظاهرات شرکت کردند که در هفته گذشته این تعداد 4 هزار نفر اعلام شده بود. مدتی قبل اعلام شد که 142 نفر از شرکت کنندگان در تظاهرات توسط پلیس پاریس بازداشت شده اند.

معترضان «جلیقه زردها» در اعتراض به افزایش قیمت سوخت و کاهش قدرت خرید از 17 نوامبر در سراسر فرانسه دست به اعتراضات خیابانی زدند. درخواست اولیه آنها کاهش قیمت بنزین و افزایش قدرت خرید  بود. پس از مدتی افراد دیگری به آنها پیوستند.

 

مرتبط:

تاسف مکرون از تصمیم آمریکا در مورد سوریه
عیدی کریسمس مکرون به مردم
مکرون در برابر خواسته های "جلیقه زردها" تسلیم شد
انتقاد مردم فرانسه از عکس های جنجالی مکرون
برچسب:
فرانسه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک