02:24 26 آوریل 2019
تحریم نماینده حزب الله در تهران توسط امریکا

نگرانی آمریکا از نفوذ حزب‌الله در لبنان

© AP Photo / Mohammed Zaatari
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 17

آمریکا امیدوار است دولت آتی لبنان با واشنگتن در تمامی زمینه‌های مورد اهتمام طرفین همکاری کند.

.به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، خبرگزاری رای‌الیوم نوشته است که یک مقام مسئول در وزارت خارجه آمریکا، روز گذشته طی اظهاراتی، نگرانی کشورش را از نفوذ فزاینده جنبش حزب‌الله در لبنان اعلام کرد.
وی گفت: «امیدواریم که دولت آتی لبنان کشوری باثبات، امن و پایبند به صلح را برقرار سازد، به نیازهای ملت لبنان پاسخ دهد و با ایالات متحده در تمامی زمینه‌های مورد اهتمام طرفین همکاری کند.»
با وجود گذشت بیش از 5 ماه از انتخابات پارلمانی لبنان و ریاست «سعد الحریری» به تشکیل دولت، اما هنوز کابینه این کشور معرفی نشده است.
به نقل از تسنیم، شواهد و گزارش‌ها حاکی‌ست الحریری با فشارهای خارجی از جمله از سوی آمریکا و عربستان سعودی، برای وارد نکردن حزب‌الله به برخی وزارتخانه‌ها روبه‌روست.
گفتنی است، امروز اعتراضات گسترده ضد دولتی در لبنان پس از مرگ یک کودک فلسطینی آغاز شد. پزشکان محلی از درمان کودک بدون پرداخت هزینه خودداری کردند.
به گزارش اسپوتنیک، در لبنان، محمد وهبا سه ساله به جراحی مغز اضطراری نیاز داشت که هزینه آن 25 هزار دلار بود. کودک سرانجام وارد کما شد، اما بیمارستان ها از پذیرش او خوداری کردند زیرا والدین او پول پرداخت هزینه درمان فرزند خود را نداشتند. سه شنبه صبح، این پسر به خاک سپرده شد.

مرتبط:

تظاهرات گسترده ضد دولتی در لبنان
ارتش اسرائیل یک تونل دیگر در مرز با لبنان پیدا کرد
تونل های زیرزمینی در مرز لبنان-اسرائیل
انتشار جزئیات کمک نظامی روسیه به لبنان
پسر رهبر حزب الله لبنان در لیست تحریم های آمریکا
دستگاه جاسوسی اسرائیل در لبنان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک