02:10 20 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 510

امریکا از احتمال عقد قرارداد فروش سیستم دفاع هوایی و راکتی "پاتریوت" به ترکیه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل آژانس همکاری در زمینه های دفاعی و امنیتی پنتاگون ، وزارت امور خارجه امریکا اعلام کرد که واشنگتن موضوع فروش سیستم دفاع راکتی پاتریوت را به ارزش 3 میلیارد و 500 میلیون دلار به ترکیه در نظر گرفت است.  

در بیانیه وزارت امور خارجه ایالات متحده  گفته شده که، دولت امریکا تصمیم خود را مبنی بر فروش سیستم راکتی پاتریوت به ترکیه با هدف بهبود توانمندی های دفاع راکتی این کشور به اطلاع کنگره رسانده است. 
در بیانیه وزارت امور خارجه امریکا در این باره آمده است این توافقنامه با بهبود امنیت یکی از متحدان کلیدی ناتو که در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد، در راستای تامین اهداف سیاست خارجی و امنیت ملی امریکا به شمار می رود. در واقع، فروش این سیستم های راکتی تعامل عملیاتی ترکیه را با امریکا و ناتو نقویت خواهد کرد.
از سوی دیگر، ترکیه سال گذشته قرارداد خرید دو و نیم میلیارد دلاری سیستم های دفاعی S-400 از روسیه را امضا کرد که با واکنش منفی امریکا و کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، مواجه شد.
واشنگتن و ترکیه متحدانی قدیمی به حساب می‌آیند. اما در سال‌های اخیر تنش بین آنها به دلایل مختلفی افزایش یافته است؛ از جمله مقابله نظامی ترکیه با برخی گروه‌های کرد مخالف اسد در سوریه که از حمایت آمریکا برخوردار هستند.

مرتبط:

اعلام چگونگی پرداخت بهای اس 400 از سوی ترکیه
ترکیه: خرید اس 400 تضمینی است
اعتراف به ناتوانی جدید ترین جنگنده آلمانی در برابر اس 400
ابراز علاقه 13 کشور دنیا برای خرید سامانه اس - 400 روسیه
زمان تحویل سامانه پدافند هوایی اس 400 روسیه به عربستان
خرید اس 400 آغاز رقابت تسلیحاتی هند و پاکستان
سوریه در راه خرید اس 400... چرا بمب اتم نه؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک