21:38 20 آوریل 2019
ریابکوف: آمریکا به دنبال خدشه وارد کردن به بنیه دفاعی روسیه است

روسیه به خروج امریکا از "پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد" واکنش نشان می دهد

© Sputnik / Valery Melnikov
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 43

سرگی ریابکوف، معتقد است که روسیه در صورت خروج ایالات متحده از معاهده موشک های میان برد و کوتاه برد، استقرار موشک های ایالات متحده را تهدید محسوب می کند.

به گزارش اسپوتنیک معاون وزیر امور خارجه روسیه سرگی ریابکوف، در مصاحبه ای با روزنامه کامرسانت، در پاسخ به سوال در مورد احتمال خروج از پیمان INF گفت که ایالات متحده و کشورهای اروپایی باید آگاه باشند که روسیه امکان استفاده از موشک های زمینی آمریکایی را نادیده نمی گیرد. 
ریابکوف گفت: "ما مجبور خواهیم شد که اقدامات جبراني را انجام دهيم". 
به گفته وی، واشنگتن "رابطه بین ایالات متحده و روسیه بر سر اجرای این معاهده را ملاک عمل قرار نمي دهد، بلکه آمریکایی ها مي خواهند به طور کلی اين قرارداد ناخوشایند براي خود را لغو کنند". 
به نقل از ريابکوف، واشنگتن پیمان INF را "به طور قابل توجهی محدود کننده توانایی های نظامی کشورش می داند، واشنگتن کشورهایی که دارای زرادخانه موشک های میان برد و کوتاه برد هستند را به عنوان یک تهدید برای منافع ایالات متحده محسوب می نماید". امريکا، "چین، ایران و کره شمالی را از جمله اين تهديد ها محسوب می کند". 
پیش از این ولادیمیر پوتین در خصوص احتمال خروج امریکا از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد گفت: "پیشنهاد می کنم که امروز درمورد اقداماتمان راجب به خروج احتمالی ایالات متحده از معاهده منع موشک های متوسط و کوتاه برد بحث کنیم. اجازه دهید دوباره به این موضوع بپردازم: ما آماده هستیم که با شرکای آمریکایی در مورد این مسئله کلیدی مذاکره کنیم و امیدواریم که با مسئولیت کامل به این موضوع واکنش نشان دهند. البته، تصمیم ایالات متحده مبنی بر خروج از معاهده مذکور، البته نمیتواند و بدون پاسخ از سوی کشور ما باقی نخواهد ماند."

 

 

مرتبط:

روسیه میلیاردها دلار در اوراق قرضه ایالات متحده سرمایه گذاری کرده است
استقرار دائمی جنگنده های روسیه در کریمه
روسیه تا چند سال دیگر نفت دارد؟
آمریکا می ترسد از روسیه کمک بخواهد
پوتین مسائل اولویت دار برای ارتش روسیه در سال 2019 را برشمرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک