13:25 08 اوت 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 70

لیندسی گراهام، پس از شنیدن گزارش قتل خاشقاجی ولیعهد عربستان را خطرناک و روانی نامید.

به گزارش اسپوتنیک، لیندسی گراهام سناتور برجسته امریکا در کنگره آمریکا پس از شنیدن گزارش جینا هسپل، رییس سازمان سیا در خصوص پروسه قتل جمال خاشقچی، محمد بن سلمان را "روانی و خطرناک" نامید. 
رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، در یک جلسه محرمانه، گزارش و نظرات خود درباره نحوه قتل جمال خاشقچی برای سناتورها در کنگره اعلام نمود. 
سناتور گراهام رو به خبرنگاران گفت:"محمد بن سلمان از نقشه قتل جمال خاشقچی پیشاپیش خبر داشته است، او «روانی و خطرناک» است.
وی در این خصوص گفت: "من بن سلمان را در حد یک شریک قابل اعتماد برای امریکا نمی‌بینم… تلاش خواهم کرد که در کنار همکارانم بیانیه ای تهیه کنیم که در آن محمد بن سلمان را یک تهدید ارزیابی کنیم که می تواند باعث بحران در منطقه شود… من نمی توانم از فروش تسلیحات (به عربستان) تا زمانی که ولیعهد کنترل نشود، حمایت کنم". 
جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. در این رابطه 18 نفر بازداشت شده و اکنون بازجویی از آنها جریان دارد. مقامات عربستان تلاش می ورزند حقیقت را کشف کرده و همه مقصران را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

 

 

مرتبط:

گوترش و شاهزاده عربستان درباره خاشقجی بحث می کنند
واشنگتن‌پست: ترامپ قصد دارد قتل خاشقجی را نادیده بگیرد
ترکیه سخنان ترامپ در خصوص قتل خاشقجی را خنده‌دار خواند
ترامپ: حواشی قتل خاشقجی بسیار مضحک است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک