خلیج فارس

اعزام ناوهای آمریکایی به خلیج فارس

© AP Photo / Mahdi Marizad
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
2626

آمریکا برای قدرتنمایی، ناوهای خود را به خلیج فارس می فرستد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «وال استریت ژورنال»، گروه ناوهای هواپیمابر نیروی دریایی آمریکا  که ناو John C. Stennis در رأس آن ها قرار دارد در روزهای نزدیک وارد خلیج فارس خواهند شد.

این کشتی های جنگی پس از 8 ماه شناوری به خلیج فارس می رسند. ورود آن ها به خلیج فارس برای نشان دادن قدرت آمریکا به ایران انجام می شود.

تشنج بین واشنگتن و تهران پس از خروج آمریکا از برجام شدت گرفت.

ترامپ با حربه تروریسم اقتصادی، تحریم های یک جانبه غیرقانونی و فشار به جامعه جهانی به دنبال ایجاد جنگ روانی و القای انزوای ایران است.

در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد(متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریم های وضع شده علیه این کشور برداشته شود.

توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام: تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک