سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 30

خلبانان هواپیمای بوئینگ 737 هواپیمایی اندونزیایی لیون ایر، 26 بار دماغه هواپیما را بالا آوردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سیاتل تایمز، خلبانان هواپیمای بوئینگ 737 هواپیمایی اندونزیایی لیون ایر، 26 بار دماغه هواپیما را بالا آوردند. آنها از اولین دقیقه پرواز تلاش کردند تا کنترل هواپیما را دوباره به دست بگیرند. گزارش اولیه کارشناسان، بر اساس اطلاعات جعبه سیاه حاکی از تلاش بالای خدمه این بوینگ دارد. 

با توجه به این روزنامه، خدمه بوینگ ده دقیقه در یک "نبرد قاطع" سعی کردند تا 26 بار دماغه هواپیما را بالا بیاورند.

کاپتور نوراکیوو اتمو، رئیس شعبه حوادث هوایی کمیته امنیت ملی حمل و نقل اندونزی، گفت: "خلبانان تا پایان پرواز جنگیدند".

هواپیمای بوئینگ 737 اندونزیایی، صبح روز دوشنبه تنها 13 دقیقه پس از بلند شدن از فرودگاه جاکارتا در دریای جاوا سقوط کرد و تمامی 189 سرنشین آن کشته شدند. غواصان نیروی دریایی اندونزی جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ 737 را به کشتی خود منتقل کردند. هرچند، هنوز مشخص نیست غواصان دستگاه ضبط کننده صدای کابین خلبان یا دستگاه ثبت اطلاعات فنی پرواز یا هر دوی آن‌ها را پیدا کرده‌اند.
مقامات اندونزی اظهار داشتند: هیچ یک از سرنشینان این هواپیما در این حادثه جان سالم به در نبرده‌اند. برج مراقبت فرودگاه تنها 13 دقیقه پس از بلند شدن هواپیما از روی باند ارتباط خود را با خلبان از دست دادند.
به نقل از روزنامه گاردین، غواصان نیروی دریایی اندونزی و تیم‌های جستجوگر با دریافت سیگنال‌هایی از زیر آب توانستند موقعیت دقیق آن را تعیین کنند.

 

 

 

مرتبط:

کشته شدن تمامی سرنشینان بوئینگ 737 اندونزی
سقوط هواپیما با 188 سرنشین در اندونزی + عکس
علت تاخیر در اجرای قرارداد فروش سو-35 روسیه به اندونزی
100 زندانی پس از زلزله در اندونزی فرار کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک