03:02 09 آوریل 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 54

نامه 12 صفحه ای ظریف به دادستان کل کشور رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، رئیس دفتر دادستان کل کشور ایران علی اکبر درباره ارسال نامه محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران به دادستانی کل کشور گفت: نامه دکتر ظریف در موعد مقرر به دادستانی کل ارسال شده و طبیعتا در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه این نامه در 12 صفحه به دادستانی کل کشور ارسال شده است، افزود: بخشی از این نامه مربوط به مسایل کلی پولشویی است و بخشی مربوط به مسایلی همچون نظر ایشان در بحث فرمان هشت ماده‌ای است. بخشی هم راجع به مصاحبه ایشان و بخشی هم مربوط به مواضع دیگران است که نسبت به موضوع داشته‌اند.

در پی اظهارات اخیر ظریف در مورد وجود فساد پولشویی در کشور و تاکید بر اهمیت مبارزه با آن، گفته شد که دادستان کل کشور ایران در نامه‌ای از ظریف خواسته است که مستندات خود در مورد موضوع پولشویی را در اختیار قوه قضائیه قرار دهد.

پیش از این در خبر ها آمده بود که حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده اصولگرای مجلس گفته است طرح استیضاح وزیر امور خارجه از سوی برخی از نمایندگان تدوین و روز سه شنبه به هیئت‌رئیسه مجلس تقدیم می شود. این طرح در واکنش به اظهارات ظریف درباره وجود پولشویی در ایران، تدوین شده است.

 

مرتبط:

طرح استیضاح ظریف به هیئت‌رئیسه مجلس ایران می‌رود
ظریف مذاکرات مجدد در باره معامله هسته ای 2015 را رد کرد
واکنش کاربران به اظهارات ظریف در خصوص پولشویی + عکس
ظریف در نامه ای به دادستان ایران در ارتباط با موضوع پولشویی پاسخ داد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک