05:19 17 ژوئیه 2019
موشک های بالستیکی روسیه

هر کی حرف لاوروف را گوش نکند، به حرف شویگو گوش خواهد داد

© Sputnik / Valery Melnikov
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 304

روسیه امیدوار است آمریکا اول فکر کند و بعد عمل.

به گزارش اسپوتنیک، روسیه امیدوار است که ایالات متحده در رابطه با قرارداد نابودی موشک های برد متوسط و کوتاه دست به اقدامات عجولانه نزند.

ولادیمیر یرماکوف رئیس بخش امور عدم گسترش و کنترل  تسلیحات وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه در این خصوص گفت:«ما امیدواریم که آنها نهایتا به ارزیابی صحیح اوضاع واقعی جهان بپردازند.

 بهرحال، روسیه برای هر گونه چرخش رویدادها آماده است. کسانی که به حرف ها و توضیحات سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گوش ندهند، مجبور خواهند شد حرفهای سرگی شویگو وزیر دفاع روسیه را گوش کنند».

قرارداد نابودی موشک های برد متوسط و کوتاه بین اتحاد شوروی و آمریکا در سال 1987 به امضا رسید. طرفین موظف شدند تمام  سیستم موشک های بالستیکی و بالدار زمین پایه با برد متوسط پرواز (5500-1000 کیلومتر) و برد کوتاه (از 500 تا 1000 کیلومتر) را نابود کنند. افزون بر آن، این دو کشور موظف شدند در آینده این نوع موشک ها را تولید، آزمایش و مستقر نکنند.

مسکو خاطرنشان ساخت که در صورت عدم رعایت مفاد قرارداد نامبرده و استقرار موشک های جدید آمریکا در اروپا، پاسخ متقابلی خواهد داد.

به گفته  ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، کشورهایی که با استقرار تسلیحات آمریکایی موافقت کنند باید درک کنند که سرزمین خود را با خطر ضربه متقابل مواجه می سازند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک