11:54 14 اکتبر 2019
عراقچی: مذاکرات ایران و روسیه در وین و نیو یورک ادامه می یابد

ایران: کانال ویژه مبادلات مالی با اروپا به زودی تاسیس می شود

© AFP 2019 / Atta Kenare
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 74

عباس عراقچی از مراحل نهایی ثبت و راه اندازی کانال ویژه مبادلات مالی سریع میان ایران و سه کشور اروپایی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، معاون وزیر امور خارجه ایران عباس عراقچی و نیکولا دو ریویه، مدیر سیاسی وزارت امور خارجه فرانسه دیدار کرده و «آخرین وضعیت برجام و مراحل نهایی ثبت و راه اندازی کانال ویژه مبادلات مالی» رامورد بررسی قرار داده‌اند.

طبق این گزارش "دو طرف در این دیدار همچنین درباره تعهدات فرانسه و سایر اعضای اروپایی برجام برای عادی سازی روابط اقتصادی با ایران، مقابله با اثرات منفی تحریم های غیرقانونی آمریکا، راه کارهای گسترش مناسبات دوجانبه و برخی مسائل امنیتی، منطقه‌ای و بین‌المللی به رایزنی و تبادل نظر پرداخته و مواضع خویش را تشریح کردند". در این دیدار"طرف فرانسوی گزارشی از مراحل نهایی ثبت و راه اندازی کانال ویژه مبادلات مالی و برخی دشواری های پیش بینی نشده در این مسیر و تدابیر سه کشور اروپایی برای رفع این دشواری ها و استقرار و آغاز بکار هرچه سریعتر این کانال به هیات ایرانی ارائه کرد." به گفته عباس عراقچی، ابتکارات جدیدی در خصوص سازوکار ویژه مالی اتحادیه اروپا (اس پی وی) در حال طراحی است.

عباس عراقچی در توییتر خود در خصوص همکاری ایران و اروپا نوشت:"دیروز و امروز با مدیران سیاسی و مذاکره کنندگان هسته ای انگلستان و فرانسه دیدارهای خوبی در تهران داشتم. اراده سیاسی اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی برای حفظ برجام همچنان جدی است. ابتکارات جدیدی در خصوص اس پی وی در حال طراحی است و مذاکرات کارشناسی ما با آنها ادامه دارد."

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک