08:04 29 مارس 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
141

در ایران قاچاق موادمخدر سالانه ۳ میلیارد دلار، قاچاق کالا و ارز ۱۲.۶ میلیارد دلار و قاچاق سوخت ۴۰ میلیون لیتر در روز اعلام شده‌ است.

به گزارش اسپوتنیک، سفیر ایران در لندن، حمید بعیدی نژاد در صفحه توییتر خود نوشت: "مسئولین ذی‌ربط سال‌هاست با رصد مبادی قاچاق، اطلاعات دقیقی در خصوص میزان پولشویی سودهای غیرقانونی که وارد چرخه اقتصادی می‌شوند، در دست دارند. در ایران قاچاق موادمخدر سالانه ۳ میلیارد دلار، قاچاق کالا و ارز ۱۲.۶ میلیارد دلار و قاچاق سوخت ۴۰ میلیون لیتر در روز اعلام شده‌ است". 


سفیر ایران در لندن، مهمترین مصادیق درآمدهای غیرقانونی در کشور را مربوط به قاچاق موادمخدر، کالا و ارز و سوخت دانست و گفت: مسئولان امنیتی، اطلاعاتی و نظارتی کشور با تمام تلاش از ورود این مبالغ به شبکه پولی و بانکی کشور مقابله می‌کنند.
حمید بعیدی نژاد از جمله حمایت کنندگان از سخنان ظریف وزیر امور خارجه ایران می باشد.

گفتنی است، محمد جواد ظریف طی روزهای گذشته خبر از واقعیت پولشویی در ایران داد. وی گفت: در ایران "خیلی ها از پولشویی منفعت می‌برند" و "آنجاهایی که هزاران میلیارد پولشویی انجام می دهند حتما آنقدر توان مالی دارند که ده ها یا صدها میلیارد هزینه تبلیغات و فضاسازی در کشور" علیه قوانین ضدپولشویی ایجاد کنند." به همین دلیل برخی از نمایندگان خواهان توضیح و استیضاح وزیر امور خارجه ایران و مستند نمودن سخنان ایشان شدند.
سخنان ظریف درباره پولشویی گسترده در کشور، طی روزهای گذشته با واکنش‌های زیادی از جمله انتقادات نمایندگان شاخص مجلس شورای اسلامی، کارشناسان سیاسی مواجه شد و جمعی از آنها خواستار ارائه مستندات از جانب وی شدند.

 

مرتبط:

حجم تجارت بین ایران و روسیه 1.3 میلیارد دلار افزایش یافت
کاهش نقش دلار در اقتصاد روسیه
افزایش قیمت طلا با افت ارزش دلار
روسیه در حال برنامه ریزی برای امتناع از دلار است
کاهش نرخ دلار و سکه در ایران
روس ها چگونه 100 هزار دلار را خرج خواهند کرد؟
آمریکا، 40 میلیون دلار برای تبلیغات سو علیه ایران، روسیه و چین اختصاص داد
فروش تکه ای از ماه به قیمت بیش از 600 هزار دلار+ عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک