09:10 19 ژوئن 2019
امضای اسناد خرید اس- 400 بین ترکیه و روسیه

ترکیه: خرید اس 400 تضمینی است

© Sputnik / Grigoriy Sisoev
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 103

وزیر امور خارجه ترکیه، خرید سیستم های دفاع موشکی S-400 را یک قرارداد حتمی نامید.

به گزارش اسپوتنیک، رویترز خبر داد که مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در جریان سفر خود به ایالات متحده امریکا، اعلام کرد که موضوع سیستم های دفاع موشکی S-400 از روسیه معامله انجام شده است و قابل لغو نمی باشد.


پیش از این اریک پاهون، سخنگوی پنتگون گفته بود، وزارت دفاع آمریکا در حال بحث با کنگره این کشور است که چه سلاح دیگری را می توان به ترکیه برای جایگزینی سیستم های راکتی ضد هوایی S-400 روسیه پیشنهاد دهد.
اریک پاهون در ادامه گفت ما در حال بحث و گفتگوهای دیپلماتیک در مورد این موضوع هستیم. در تاریخ 9 نوامبر گزارش هایی درباره روابط با ترکیه به کنگره فرستادیم. اکنون ما با کنگره دراین مورد مذاکره داریم تا جایگزین هایی برای S-400 روسیه پیدا کنیم.
این در حالی است که رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه دسامبر سال 2017 پس از دیدار با پوتین در سخنانی خبر از امضای قرارداد نهایی خرید موشک S-400 از روسیه داد.
سیستم موشکی S-400 با پوشش راداری گسترده و توان شلیک همزمان 80 موشک و نابودی اهداف تاکتیکی و بالستیکی از پنج تا 60 کیلومتر فاصله 2 تا 27 کیلومتر ارتفاع، از پیشرفته ترین سیستم های دفاعی در جهان به شمار می رود.

 

 

مرتبط:

آیا امریکا گولن را به ترکیه تحویل خواهد داد؟
آغاز تولید انبوه تانک‌ در ترکیه
تفاهم ترکیه و آمریکا برای معافیت در تحریم های ضد ایرانی
در پرونده خاشقجی، فایل دومی هم در دست ترکیه است
معافیت 25 درصدی ترکیه از تحریم های ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک