10:53 30 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
108

ایالات متحده قصد دارد فشار مالی بر ایران و روسیه را به دلیل حمایت از بشار اسد و همچنین انتقال نفت ایران به سوریه را بیشتر کند.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر خزانه داری ایالات متحده، استیو منوچین، گفت که ایالات متحده قصد فشار مالی بر ایران و روسیه را به دلیل حمایت از بشار اسد رئیس جمهور سوریه را دارد. 


وی گفت: "امروز ما علیه طرح پیچیده ایران و روسیه اقدام می کنیم که برای تقویت رژیم اسد و ایجاد بودجه برای فعالیت های مخرب ایران استفاده می شود". منچین در بیانیه ای گفت: ایالات متحده قصد دارد فشار مالی بر ایران، روسیه و دیگر کشورها را برای تلاش های خود برای تقویت حکومت مستبد اسد را دارد.
روز سه شنبه مقامات آمریکایی تحریم هایی را علیه "شبکه ایران و روسیه" به دلیل تامین نفت به سوریه تحمیل کردند. به گفته دولت آمریکا، تهران " با کمک شرکت های روسی نفت به سوریه ارسال می کند". در این راه صدها میلیون دلار از سوریه برای تامین مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، و همچنین حزب حماس و حزب الله هزینه می شود.
استیو منوچین، وزیر دارایی آمریکا در یک بیانیه اعلام کرد: "امروز ما علیه یک برنامه پیچیده ایران و روسیه اقدام می کنیم که از آن برای تقویت حکومت اسد و ایجاد درآمد برای فعالیت های شرورانه ایران استفاده می کنند."
او افزود: "مقامات بانک مرکزی ایران از فعالیت تجاری شرکتی در عرصه کالاهای بشردوستانه حکایت دارد سو استفاده کردند و از آن به عنوان ابزاری برای نقل و انتقال مالی این در برنامه نفتی استفاده کردند."
گفتنی است، در این راستا تحریم های آمریکا شامل شرکت های روسی "گلوبال ویژن گروپ"، "پروم سیریه ایمپورت" و شرکت ایرانی تدبیر کیش و شش نفر از جمله آندره دگایف آندری دوگایف، معاون مدیر شرکت "پروم سیریه ایمپورت" است.
مقامات آمریكا این شركت ها را مظنون به کمک در عرضه پنهانی نفت ایران به سوریه و دور زدن تحریم های آمریکا می دانند.

مرتبط:

جریمه بانک فرانسوی به خاطر نقض تحریم ها
شکست تحریم های آمریکا علیه ایران
خطر تحریم ها علیه ایران برای امنیت عراق و افغانستان
رئیس "روس نفت" درباره ارتباط سقوط قیمت نفت با تحریم های آمریکا علیه ایران
چرا بندر چابهار ایران از تحریم ها معاف شد؟
تحریم معاون سابق پادشاه عربستان به دلیل مشارکت در قتل خاشقجی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک