03:27 09 آوریل 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 40

سه عکاس ایرانی (شیوا خادمی، یونس خانی، امید وهاب زاده)، در مراسم اهدای جوایز مسابقه عکاسی اندری استنین، جوایز خود را دریافت نمودند.

به گزارش اسپوتنیک، در سال 2018 چهارمین سال پیاپی است که خبرگزاری راشاتودی با حمایت کمیسیون مربوط به امور یونسکو در روسیه مسابقه ای برای عکاسان جوان با میانگین سنی ۱۸ تا ۳۳ سال ترتیب می دهد. این مسابقه به افتخار همکار شجاع و با استعداد ما آندری استنین نامگذاری شده است. عکاس خبری که در حین ماموریت کاری در اوکراین متاسفانه جان خود را از دست داد.
در این مسابقه حدود 6000 عکاس از 77 کشور مختلف حضور داشتند. از ایران، شیوا خادمی: مجموعه عکس های او با نام «دوقلوها» ، مقام اول را در یکی از بخش های اصلی مسابقه یعنی « تصویر قهرمان عصر ما» بدست آورد.
یونس خانی: مجموعه عکس او با نام « زندگی برمی گردد" در خصوص آسیب دیدگان زلزله سال گذشته در شهر کرمانشاه جایگاه دوم را در بخش « سری» بدست آورد. امید وهاب زاده، یک عکاس حرفه ای دیگر از ایران که جایزه بخش « خبرهای اصلی» را بدست آورد. درعکس او کودک دوساله ای نشان داده می شود. کودکی را که پس از حمله ی تروریستی به مجلس ایران در سال ۲۰۱۷سعی داشتند از پنجره به دستان نگهبان بسپارند.
امروز در تاریخ 8 نوامبر، مراسم اهدای جوایز این عکاسان با حضور دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه برگزار گردید.

 • شیوا خادمی
  شیوا خادمی
  © Sputnik / Ekaterina Chesnokova
 • امید وهاب زاده
  امید وهاب زاده
  © Sputnik / Ekaterina Chesnokova
 • یونس خانی
  یونس خانی
  © Sputnik / Ekaterina Chesnokova
1 / 3
© Sputnik / Ekaterina Chesnokova
شیوا خادمی

مرتبط:

پیروزی عکاسان ایرانی در مسابقه عکس استنین در روسیه
مسابقه عکاسی آندری استنین
آثار برندگان مسابقه ی عکاسی آندری استنین
در مسکو یاد و خاطره آندره استنین را گرامی می دارند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک