12:04 21 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 18

چین پس از اجرایی شدن تحریم های آمریکا و معافیت تعدادی از کشورها از اجرای این تحریم ها بزرگترین خریدار نفت ایران می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ ، ایران به دادن تخفیف های بی سابقه برای فروش نفت خود ادامه می دهد و دومین ماه است که قیمت انواع گوناگون نفت ایران برای کشورهای آسیایی کمتر از عربستان می باشد.
طوری که پیشتر گزارش دادیم آمریکا چین، هند، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره جنوبی ، ترکیه، تایوان را برای مدت 180 روز از اجرای تحریم ها علیه ایران معاف کرده است و اما این کشور ها باید طی این مدت خریداری نفت از جمهوری اسلامی را کاهش دهند.
به چین اجازه داده شده تا 360 هزار بشکه در روز از ایران نفت بخرد. این رقم برای هند 300 هزار بشکه، برای کره جنوبی تا 200 هزار بشکه است.
موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند. گفتنی است ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.

 

 

مرتبط:

آیا فروش نفت ایران در بورس موفق می‌شود؟
ورود نفت ایران به ژاپن
روحانی: ایران فروش نفت را ادامه می دهد
کریدور شمال-جنوب – راه جایگزین نفت ایران
توافق کره جنوبی با امریکا درباره ادامه خرید نفت ایران
بزرگترین تولید کننده نفت در دنیا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک