23:22 16 ژوئن 2019
مرکل برای چهارمین بار نامزد ضدر اعظمی آلمان می شود

تنها روسیه از خروج مرکل از سیاست خوشحال می شود

© Sputnik / Alexey Vitvitsky
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 04

روزنامه نگار آلمانی می نویسد که همه کشورهای اتحادیه اروپا به جز روسیه از استعفای مرکل از سیاست ناراضی هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مقاله روزنامه نگار روزنامه آلمانی Der Tagesspiegel کریستف فون مارشال، اینکه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، به زودی سیاست را ترک خواهد کرد، در سراسر جهان با نگرانی دیگر کشورها همراه است و تنها روسیه از این موضوع خوشحال می شود.


به گفته وی، مرکل در سراسر جهان بسیار محبوب است و آلمان به عنوان یک شریک قابل اعتماد در حل و فصل اختلافات مختلف در جهان عمل می کند. علاوه بر این، آلمان چهارمین اقتصاد جهان و قدرت پیشرو در اتحادیه اروپا است. آلمان به طور مستقیم بر همسایگان و همتایانش تاثیر می گذارد.
به عقیده نویسنده خروج مرکل از سیاست، با نگرانی از دست رفتن تضمین ها و ثبات در جهان است. مرکل در طی این سالها توانست سهم بزرگی در حل انواع مشکلات اروپایی داشته باشد.
با این حال، فون مارشال اعلام می کند که تنها کشوری که از خروج صدراعظم آلمان از سیاست خوشحال می شود روسیه خواهد شد بود، زیرا مرکل تمامی اروپا را در خصوص تحریم های ضد روسیه متحد کرده است.
خبرنگار نشریه آلمانی بیلد با انتشار مقاله ای نسبت به دوستی آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان با ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان روسای جمهور روسیه و ترکیه انتقاد کرد.
این مقاله با تیتر "آیا مرکل باید دست پوتین و اردوغان را بگیرد؟" منتشر شد. این مقاله درباره عکس یادگاری سران کشورهای روسیه، آلمان، ترکیه و فرانسه در جریان نشست چهارجانبه سوریه در استانبول است که آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در بین ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان ایستاده است.

 

 

مرتبط:

انتقاد نشریه بیلد از صمیمیت مرکل با پوتین
بی اعتنایی مرکل به نخست وزیر انگلستان
آیا حمایت مرکل از اقدامات روسیه در سوریه جدی است؟
پس از مرکل، نوبت غیب شدن رئیس جمهور اوکراین است
آنگلا مرکل ناپدید شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک