19:01 16 ژوئیه 2019
دونالد ترامپ

کاهش سطح محبوبیت ترامپ در آمریکا

© AP Photo / Alex Brandon
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 31

چرا ترامپ دیگر محبوب نیست؟

به گزارش اسپوتنیک مطابق با نظرسنجی های موسسه گالوپ محبوبیت دونالد ترامپ در بین مردم کشورش در یک هفته 40 در صد کاهش یافته است.

بر اساس آخرین نظرسنجی موجود که 28 اکتبر انجام شد، فقط 40 درصد امریکایی ها از رئیس جمهور این کشور حمایت می کنند. این رقم چهار درصد کمتر از رقمی است که توسط سازمان دهندگان نظرسنجی یک هفته پیش در 21 اکتبر ثبت شده بود. 54 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی از کار رئیس دولت راضی نیستند.

این نظرسنجی در تاریخ 22-28 اکتبر با شرکت 1500 امریکایی بالغ برگزار شد. میزان خطا 3 در صد گزارش شده است.

با وجود این، میزان محبوبیت دونالد ترامپ در مدت باقی مانده تا زمان انتخابات میان دوره‌ای ماه نوامبر کنگره امریکا بیشتر از میزان محبوبیت باراک اوباما در زمان برگزاری انتخابات میان دوره‌ای سال 2010 است.

در اکتبر 2010 میزان محبوبیت باراک اوباما به شکل بیسابقه ای کاهش یافت و در انتخابات میان‌دوره‌ای همان سال نیز حزب وی تعداد چشمگیری از کرسی‌ها در مجلس نمایندگان و سنا را از دست داد.

بسیاری از ناظران، انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره امریکا را نوعی رفراندوم در مورد عملکرد ترامپ می دانند. انتخابات میان دوره ای آمریکا اهمیت زیادی برای آینده سیاسی کشور دارد. در صورت پیروزی حزب دمکرات، ترامپ با وضعیت ناگواری روبرو خواهد شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک