03:09 19 ژوئن 2019
عدم سرمایه گذاری ایران در بخش نفت به خاطر کاهش بهای طلای سیاه

موفقیت فروش نفت ایران در بورس

© AP Photo / Hasan Jamali
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 112

در طی یک روز، ۲۸۰ هزار بشکه نفت ایران در بازار بورس فروخته شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت بورس انرژی ایران، شرکت ملی نفت ایران برای عرضه یک میلیون بشکه نفت خام اعلام آمادگی کرده با این شرط که متقاضیان در هر معامله، دست‌کم ۳۵هزار بشکه بخرند که معادل ۵ هزار تن‌ نفت خام است. 


در اولین روز اعلام این خبر، سه خریدار ده درصد لازم را پرداخت کرده‌ و تا بعدازظهر امروز یکشنبه ۲۸۰ هزار بشکه در این بازار فروخته شده است.
خریداران این محموله با ارائه سفارش های خرید خود ازطریق شرکت های کارگزاری عضو بورس انرژی ایران اقدام به ثبت سفارش در سامانه معاملاتی بورس نمودند. حجم تقاضا برای خرید محموله نفت خام سبک عرضه شده در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران به میزان 350 هزار بشکه بود که در نهایت خریداران با 8 سفارش خرید 35 هزار بشکه¬ای جمعاً به میزان 280 هزار بشکه با قبول قیمت 74/85 دلار به ازای هر بشکه موفق به خرید نخستین محموله صادراتی نفت خام سبک ایران در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران شدند.
به گزارش این سایت، ایران در طی یک روز توانست 28 درصد از میزان نفت پیشنهادی خود برای فروش را پیش فروش نماید و این اتفاق در طی یک هفته پیش از تحریم های آمریکا علیه فروش نفت در ایران صورت گرفته است.

مرتبط:

متوقف شدن خرید نفت ایران از سوی شرکت های چینی
ترکیه از آمریکا خواست که اجازه واردات نفت ایران را بدهد
معاون رئیس جمهور ایران خبر از وارد کنندگان جدید نفت ایران داد
ادامه همکاری ایران و روسیه در برنامه نفت در برابر کالا
دریای عمان، خانه ای جدید برای نفت ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک