13:36 11 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
297

مایک پومپئو، خبر از لغو ویزای ورود 21 فرد مظنون به قتل خاشقجی از عربستان به آمریکا را اعلام نمود.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر خارجه آمریکا، اعلام نمود که مجازات افراد مظنون به ارتباط با مرگ جمال خاشقجی در حال اجر است. از جمله این مجازات ها لغو ویزای ورود به آمریکاست.


پومپئو در جمع خبرنگاران گفت: "در ارتباط با مرگ خاشقجی، ما برخی مقامات دولتی، کارمندان در سرویس‌های اطلاعاتی، دربار سلطنتی عربستان، وزارت خارجه و سایر کارمندان مظنون در وزارتخانه‌های سعودی را شناسایی کرده‌ایم.ما اقداماتی در خور از جمله شامل لغو ویزا، عدم ثبت نام این افراد در فهرست متقاضیان ویزای آمریکا را انجام داده ایم".
مایک پومپئو همچنین گفت که وزارت خارجه مشغول بررسی دیگر تحریم ها علیه مقامات سعودی مسئول قتل جمال خاشقجی می باشد. جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر  پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. در این رابطه 18 نفر بازداشت شده و اکنون بازجویی از آنها جریان دارد. مقامات عربستان تلاش می ورزند حقیقت را کشف کرده و همه مقصران را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

 

مرتبط:

چه کسی دستور قتل خاشقجی را داده بود؟
کارهای شناسایی قبل از قتل خاشقجی
نماینده حزب حاکم ترکیه گفت قتل خاشقجی برنامه ریزی شده بود
ساخت بدل خاشقجی به نفع کیست؟
خاشقجی در عربستان کشته شده است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک