11:37 18 ژوئیه 2019
مجموعه موشکی ضد هوایی جدید  بوک بی همتا در جهان،  به زودی در ارتش روسیه

روسیه، تضمینی می تواند آمریکا را نابود کند

© Sputnik / Alexey Filippov
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
25112

روسیه در مسابقات هسته ای توان رقابت با امریکا را ندارد، اما می تواند به این کشور جواب محکمی بدهد.

به گزارش اسپوتنیک، کنستانتین سیوکوف کارشناس علوم نظامی، معاون رئیس اکادمی علوم موشکی و تسلیهات توپخانه ای روسیه، طی یک مقاله ای نوشته است که روسیه معاصر نمی تواند در مسابقات هسته ای با امریکا رقابت کند، اما می تواند به این کشور جواب دندان شکن و محکمی بدهد.


این کارشناس معتقد است که کاهش تسهیلات نظامی دو کشور عملا احتمال زمستان هسته ای را به صفر رسانده است، اما جنگ هسته ای را به «حقیقت واقعی» بازگردانده است.
وی می گوید: در چارچوب رقابت بین دو کشور، ایالات متحده درموقعیت بسیار خوب قرار دارد، انها با استفاده از تجربه اتحاد جماهیر شوروی در این راه گام نهاده اند، این بدان معنا است که نیروهای زمینی را ایجاد کرده اند که قادر است دشمن بالقوه را با تضمین کامل نابود کنند. روسیه از نظر اقتصادی و جمعیت با آن کشور در یک سطح نیست، اما در روسیه روحیه بسیار بالایی وجود دارد.
راه نجات از وضعیت فعلی، ایجاد فناوری مهمات هسته ای هیپر کالیبر با قدرت بیش از صد مگاتن است که در حال حاضر تنها روسیه این تکنولوژی را دارد.
کنستانتین سیوکوف کارشناس علوم نظامی از سوی دیگر اعلام مود که روسیه حدود 40-50 نوع کلاهک موشکهای های بالستیک بین قاره ای را ساخته است.

مرتبط:

سرنوشت کسانی که از سلاح اتمی علیه روسیه استفاده می کنند
سلاح سایبری "وحشتناک" روسیه
کاربران "سلاح" جدید اوکراین و پوروشنکو را به مسخره گرفتند
توافق دو کره درباره خلع سلاح هسته ای
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک