01:55 21 ژوئیه 2019
آلمان

توقف صادرات سلاح به عربستان

CC BY 2.0 / Ralf Schulze / Berlin_05_2009_ 054
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 121

آلمان از سایر کشورهای اتحادیه اروپا خواسته است تا صادرات تسلیحات به عربستان سعودی متوقف شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، پیتر آلتمایر وزیر اقتصاد آلمان 22 اکتبر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا خواست تا از نمونه آلمان پیروی کرده و صادرات تسلیحات به عربستان سعودی را متوقف کنند، آن هم تا زمانی که شرایط قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی بطور کامل مشخص نشود.

بر اساس این گزارش، مقام های سعودی تاکنون اظهارات ضد و نقیضی را درباره قتل خاشقجی در ساختمان کنسولگری این کشور در استانبول مطرح کرده اند.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان  روز 21 اکتبر گفت که آلمان صادرات تسلیحات نظامی به عربستان سعودی را متوقف خواهد کرد.

وزیر اقتصاد آلمان اظهار داشت: توضیحات ریاض درباره این حادثه تاکنون رضایت بخش نبوده است. دولت آلمان بر این باور است که در شرایط کنونی هیچ گونه صادرات تسلیحاتی به عربستان صورت نگیرد چرا که می خواهیم بدانیم چه اتفاقی افتاده است.

دولت آلمان از ابتدای سال جاری با صادرات بیش از 400 میلیون یورو تسلیحات نظامی به عربستان سعودی موافقت کرده بود. عربستان سعودی پس از الجزایر دومین خریدار بزرگ تسلیحات نظامی آلمان به شمار می رود.

وزیر اقتصاد آلمان درباره قراردادهای تسلیحاتی که قبلا بین برلین و  ریاض امضا شده و احتمال لغو آنها نیز می رود گفت: به زودی در این باره تصمیم گیری خواهد شد.

وی افزود: سایر کشورهای اتحادیه اروپا نیز باید صادرات تسلیحات نظامی به عربستان را متوقف کنند تا فشار بر ریاض به خاطر قتل این روزنامه نگار افزایش یابد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک