08:40 23 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 92

سفیر کره جنوبی در ایران، خبر از ماندگاری شرکت های تجاری در ایران داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان یو جونگ هیون سفیر کره جنوبی در ایران، علی رغم تحریم های آمریکا علیه تهران، شرکت های کره جنوبی در ایران فعالیت می کنند.


یو جونگ هیون گفت: "بسیاری از شرکت های اروپایی از ایران خارج می شوند، اما شرکت های کره جنوبی اعلام کرده اند که در این کشور باقی خواهد ماند". به نقل از ایشان "شرکت های کره ای می دانند که بازار ایران مهم است".
او اشاره کرد که "تحریم های آمریکا بر روابط تهران و سئول تاثیر می گذارد. با این حال، تجارت خصوصی می تواند جدا از این محدودیت باشد، بدین ترتیب کره جنوبی فرصتی مناسب برای توسعه روابط با ایران فراهم می کند".
گفتنی است اغلب کشورهای اروپایی و همچنین کره جنوبی خرید نفت را از ایران متوقف کرده است. در میان مصرف کنندگان بزرگ سوخت ایران، ترکیه، هند و چین باقی همچنان می مانند. بر اساس گزارش رویترز، صادرات نفت ایران در ماه اکتبر به میزان 1.33- 1.5 میلیون بشکه در روز کاهش یافت، در حالی که در آوریل سال جاری این رقم حدود 2.5 میلیون بشکه بود.
پیش از این در ماه سپتامبر، یو جانگ هیان، سفیر کره جنوبی در ایران، در خصوص همکاری‌های تجاری و اقتصادی دو کشور ایران و کره جنوبی گفت: واقعیت این است که شرکت‌های کره‌ای علاقمند به کار در ایران هستند و می‌خواهند به روابط تجاری و اقتصادی خود با ایران ادامه دهند، البته مشکل تحریم‌های یکجانبه آمریکا وجود دارد اما اخباری که اخیرا مبنی بر قطع روابط تجاری شرکت‌های کره‌ای با ایران در رسانه‌ها به چشم می‌خورد بی‌اساس و جعلی است، زیرا شرکت‌های کره‌ای همچنان به همکاری تجاری خود ادامه می‌دهند.

مرتبط:

پاکسازی مرز کره شمالی و کره جنوبی از مین
هدیه کیم جونگ اون به رئیس جمهور کره جنوبی+ عکس
هدیه سخاوتمندانه رهبرکره شمالی به همتایش از کره جنوبی
استقبال از رئیس جمهور کره جنوبی در کره شمالی
قطع کامل واردات نفت ایران به کره جنوبی
مقامات کره جنوبی از شرکت های آسیب دیده بر اثر تحریم های آمریکا علیه ایران حمایت خواهند کرد
تلاش کره جنوبی برای حمایت از شرکت‌های فعال خود در ایران
برچسب:
کره جنوبی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک