00:04 29 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
119

وزیر خارجه امریکا، نتایج بحث با شاه عربستان در مورد قتل خاشقجی را منتشر نمود.

به گزارش اسپوتنیک، پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا پس از سفرش به عربستان سعودی اعلام کرد که مقامات عربستان سعودی خاطر نشان ساختند که تحقیقات در مورد ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگاری سعودی را با نتیجه گیری کامل و شفاف آن و هرچه که اتفاق افتاده است، بررسی می کنند. 

مایک پومپئو روز سه شنبه، در ریاض با شاه عربستان سعودی، سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و شاهزاده محمد بن سلمان آل سعود ملاقات نمود.

پومپئو طی بیانیه ای پس از این دیدار گفت: "ما مکالمات مستقیم و صادقانه با مقامات عربستان سعودی داشتیم. من بر اهمیت انجام تحقیقات دقیق، شفاف و سریع پافشاری کردم و رهبری عربستان تعهد کرد که تحقیقات کامل را در زمینه انجام دهند".

گفتنی است، «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار و تحلیلگر عربستانی طی هفته گذشته ـ دوم تا هفتم ـ در کنسولگری کشورش در استانبول به قتل رسیده است. اقدامی که یک توطئه طراحی‌شده و قتل از پیش تعیین‌شده برای از میان برداشتن یکی از جدی‌ترین و فعال‌ترین منتقدان حکومت آل سعود در عربستان عنوان شده است.

پیش از این، دفتر دادستان کل ترکیه اعلام کرد به شواهدی دست پیدا کرده اند که فرضیه به قتل رسیدن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول را تقویت می کند.

 

 

 

مرتبط:

اطمینان ترکیه از قتل خاشقجی در کنسولگری عربستان
‌تمامی مظنونان به قتل خاشقجی با بن سلمان مرتبط اند
کشف شواهدی از قتل خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول
مقصر دانستن ایران در قتل خبرنگار سعودی
آیا ثبوت قتل خبرنگار منتقد سعودی در ریاض است؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک